Wpis z mikrobloga

@Buzzzerbeater: jezeli dopiero zaczynasz, to nie licz zadnych kalorii, nie baw sie w liczenie makro, nie skupiaj sie na ujemnym bilansie kalorycznym. Jedyne co powinienes zrobic, to znalezc swoje zle nawyki zywieniowe i stopniowo, po kolei je eliminowac. dajmy na to zrezygnowac z cukru, przestac pic slodkie napoje (zamienic na zero), zrezygnowac z fastfoodow i slodyczy, skupic sie na tym zeby jest pelnowartosciowe posilki. jezeli bedziesz sie prowadzic tak jak do
@Buzzzerbeater: tyllko nie wszystko na raz, #!$%@? zasade 100% albo nic, stopniowo sobie zmieniaj swoje nawyki, a zobaczysz, ze przyjda efekty i nie zniechecisz sie po 3 dniach. No i staraj sie codziennie o jakas aktywnosc fizyczna. Spacer, gra w kosza/pilke, cos co sprawia ci przyjemnosc, a wymaga ruchu
@e-towarzyski: Właściwie to od jakiegoś tygodnia zmieniłem swoje nawyki żywieniowe, ograniczyłem cukier i fastfoody, sport też uprawiam. Jestem zdeklarowany dlatego chce wskoczyć na wyższy poziom, chciałbym sobie ułożyć jakiś plan żywieniowy ,żeby dostarczyć odpowiednią ilość potrzebnego białka czy węglowodanów.
@Buzzzerbeater: mysle, ze jak zaczniesz po prostu spozywac 1,8g/kg bialka to bedzie dobrze. jak obliczysz sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne, oczywiscie odejmujac od tego 200/300kcal, pomnozysz bialko ktore ci wyjdzie razy 4 (bo tyle kcal ma 1g), a reszte uzupelnisz weglami i tluszczami wedle wlasnego uznania (chodzi o to czy lepiej sie czujesz jedzac wiecej wegli (4kcal/1g) czy tluszcz(9kcal/1g) ) to bedzie okej. Zrob zdjecia pogladowe, potem porownaj je po 14 dniach
@Buzzzerbeater: do tego multum innych rzeczy, ktore poprawia twoja redukcje, czyli wysypianie sie, unikanie alkoholu, spozywanie czystego jedzenia, uprawianie sportu, ale nie zajezdzanie sie, mniej sesji treningowych - bardziej intensywnych, ale krotszych, suplementacja kreatyna, ashwaganda, witamina d i witaminami z mineralami i bedzie git na pewno. Jak zrobisz to wszystko, to nie ma opcji, ze nie bedziesz chudnac bedac zdrowa osoba.