Wpis z mikrobloga

@_sn: @rudapanda: Jeśli F-Secure, to byłem już tam na pierwszym etapie swego czasu, na dość luźnej rozmowie. Bardzo dobrze pasowałem do profilu, rozmowa poszła fajnie, obie strony zadowolone. Usłyszałem, że mogę być spokojny o udział w kolejnym, technicznym już etapie rekrutacji i mam czekać na odpowiedź.
No to czekam.
Półtora roku ;]

Widocznie proces rekrutacji trochę tam trwa, ale jestem cierpliwy :)
  • Odpowiedz
@venomik: do mnie faktycznie wrócili po paru miesiącach i nawet przeszedłem rekrutację, ale na pentestera. niestety nie zrozumieli, że moja propozycja wynagrodzenia była propozycją a nie twardym wymaganiem :)
  • Odpowiedz
@_sn: W sensie - powiedziałeś stawkę i zostałeś od razu odrzucony, bez próby negocacji jeśli przekraczało ich budżet?
Ciekawe
Ogólnie raczej pozytywy słyszałem o tej firmie, może po prostu mieliśmy pecha. No i od jakiegoś czasu F-Secure już chyba nie prowadzi samodzielnie rekrutacji, wynajmuje firmę do tego (jeśli nic się nie zmieniło - może @rudapanda podpowie ;) ).

do mnie faktycznie wrócili po paru miesiącach


Ja byłem na spotkaniu w kwietniu
  • Odpowiedz
@venomik: rzuciłem stawkę celowo delikatnie ponad ich widełki wyraźnie zaznaczając, że to propozycja i na tym się rozmowy skończyły.

A HRy już mają, od końca zeszłego roku
  • Odpowiedz
ano owszem, F-Secure, ale nie jest to takie oczywiste, bo w Poznaniu jest jeszcze jedna firma zajmująca się podobnymi rzeczami


@_sn: bardziej automatyczny (automatyzujący? znam osoby, dla których "automatyczny" jest krzywdzącym określeniem), ale dla pentestera też się coś znajdzie.

@venomik @_sn przykro mi to słyszeć. Fakt, oddali zewnętrzne HRy głównie w nasze ręce. Może w Waszym przypadku zabrakło osoby, która pushowałaby wewnętrzny HR do udzielenia Wam feedbacku ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
przykro mi to słyszeć.


@rudapanda: Bez przesady. Nie Twoja wina, nawet nie wina Waszej firmy. A jeśli F-Secure samo ogarnęło, że jednak lepiej sobie radzą z security niż z HRem i oddali to w Wasze ręce to też w sumie dobrze o nich świadczy.


  • Odpowiedz
z kolei z security mało kto radzi sobie lepiej niż oni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@rudapanda:
Wierzę, wierzę. Dlatego w sumie to była moja jedyna rozmowa o pracę przez długi okres, bo nie planowałem zmieniać pracy, ale akurat dla nich byłem skłonny się przenieść ;)

pozdrowiona!


@rudapanda:
Miło.

Mam nadzieję, że obejdzie się przy tym bez stalkingu i następnym razem jak trafimy gdzieś na siebie w
  • Odpowiedz
@rudapanda: Umieściłaj ten spoiler tak, że tam się mojego imienia spodziewałem.

Chyba się obracam w towarzystwie zbyt złośliwych ludzi :)

również pozdrowienia!


Dziękuję :)
  • Odpowiedz