Wpis z mikrobloga

Co za raczysko z allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupowałem Netflixa na allegro i zablokowali konto bo nie można go używac na TV xD
A teraz janusze biznesu piszą mi maila bo dostali negatywa

"Szanown Panie,

W dniu 06.07.2018r. odnotowaliśmy wystawienie oceny negatywnej na naszym firmowym koncie Allegro xxxxxxxxxxx.
Wzywamy do jego uprzedniego wycofania z uwagi na to, iż z naszej strony jako sprzedającego wszystko zostało dopełnione wedle regulaminu aukcji Allegro w związku z tym komentarz oczernia nasze dobre imię.
Jeśli z Pana strony nie zostanie podjęta reakcja, w ciągu kilku dni wystosujemy pozew cywilny w procesie karnym na podstawie Art. 214. KK.

Pozew zostanie wystosowany w drodze współpracy z kancelarią prawną w kierunku osoby:
Pan xxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx

Z poważaniem."

Czy to nie jest groźba karalna xD? Czy sprzedawanie kont netflix jest aby legalne xD?

#prawo #januszebiznesu #allegro
  • 71
@przemoprzemek: może i to nie ten poziom ale ostatnio mój szef zamówił sobie klucz dynamometryczny na firmę. Okazało się że jakościowo jest lipa i chciał odesłać to mu powiedzieli, że nie bo jak kupione na firmę to nie ma zwrotów. Wystawił więc negatywa za jakość klucza to zaczeli dzwonić, żeby skasował negatywa i wysłał klucz to oddadzą kasę. Powiedział że ok usunie jak wyśle klucz i dostanie hajsy. To sprzedawca, że
pozew cywilny

w

procesie karnym

@Jade:

pozew cywilny w procesie jakim??? Co za głupota xddddd

@SmellySocks:

pozew cywilny w procesie karnym O_o #januszeprawa

@Re-volt:
Ej żeby już nie przeginać w drugą stronę to po prostu gościu zapomniał o noweli KPK z 2015 r., która wyłączała dochodzenie roszczeń cywilnoprawnych w formie powództwa w trakcie postępowania karnego (uchylenie art. 62 i następnych kpk).
Dodatkowo zawsze można myśleć o odszkodowaniu na podstawie
@Re-volt: powództwo samo w sobie jednak jak najbardziej (było) swego czasu możliwe. Inna sprawa, że byłoby całkowicie bezpodstawne, jeżeli w ogóle nawet wszczęto by postępowanie sądowe w procedurze karnej - co jest jeszcze mniej prawdopodobne. W związku z tym, jakkolwiek jego roszczenia są zwyczajnie nawet nieśmieszne, to teoretyczne powództwo cywilne w trakcie postępowania karnego, jest możliwe. Twoja wypowiedź w tym zakresie, choć mogłeś chcieć nadać jej inne znaczenie, dla odbiorcy zewnętrznego