Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady.

Mamy w firmie kilka serwerów, zwykłe maszyny z DirectAdminem lub cPanelem, większość na Debianie lub Centosie.

Chciałbym to w końcu trochę ogarnąć i uporządkować, ale nie za bardzo wiem od czego zacząć.
Zależy mi na tym by rozwiązanie było proste we wdrożeniu, elastyczne, pozwalało na łatwe podpięcie domen (w DA i CP to chwila), generowanie certyfikatów Let's Encrypt, zmianę ustawień php i wersji (mamy jeszcze kilka projektów które śmigają na 5.6 i niżej i muszą zostać). Do tego przyjazne dla programistów żeby nie musieli latać z każdą pierdołą do mnie (jak np. zmiana limitu przestrzeni na dysku dla konkretnego usera czy domeny - aktualnie mogą to sobie zmienić np. z poziomu resellera w DA).

Generalnie na serwerze będą trzymane aplikacje (głównie php, różne frameworki) oraz gotowce na WP, Preście i innych CMSach.

#devops #docker #vagrant #linux #webdev
  • 4
@janiszewski152: @kiedystobyl0: No właśnie problem polega na tym że nie do końca wiem co chcę zrobić bo nie wiem jakie są dostępne rozwiązania.
Mamy kilka serwerów, niektóre są już dość stare. OS - Debian lub Centos, ale często w nieaktualnych wersjach. Do tego zainstalowany DirectAdmin lub cPanel.

Chcę to jakoś uporządkować - idealnie gdybym miał jeden panel zamiast kilku jak teraz, ale nie jest to najważniejsze.
Ważne jest dla mnie
Chcę to jakoś uporządkować - idealnie gdybym miał jeden panel zamiast kilku jak teraz, ale nie jest to najważniejsze.

Ważne jest dla mnie bezpieczeństwo i wygoda zarządzania tym wszystkim.

@belwarg: no w chmurach jest jeden panel, do tego mozesz to podpiac do istniejacych systemow bo jest jeden panel.

Jednocześnie potrzebuję opcję wspierania starego kodu - czasami musi to być php >5.6 lub niżej i nie jestem w stanie przeskoczyć tego wymagania