Wpis z mikrobloga

Pokłóciłem się wczoraj z dziewczyną chodziło o to, że chciala gdzieś pojechać, do miasta tak o się przejechać wieczorem i mówię jej, że możemy jechać tylko zrzucimy się na pół, a ona "no właśnie, zrzucimy się.." no to jej mówię, że mam do niej 30km w jedną stronę i jechać jeszcze od niej 30km do miasta to mnie trochę wyniesie i dobrze by było się zrzucić, więc ona mówi, że chciałaby aby mi nie było na wszystko szkoda, żebym za nią płacił, aby podjechanie tyle km nie było dla mnie problemem i to jaki jestem świadczy trochę o człowieku, więc pytam jej jaki jestem, a ona ze taki XD więc jej powiedziałem, żeby znalazła sobie chłopaka który nie ma tej wady co ja, co będzie jej za wszystko płacił, a ona na to "przemyśle to" ))¯_(ツ)_/¯.
Tak samo było z wakacjami, planowaliśmy wyjazd do Chorwacji, i mówię, że złożymy się na pół czyli po jakieś 500zl, a ona mówi to może Ty 700,a ja 300? Pytam dlaczego, a ona, że jest dziewczyna i jej tata mówił, że to ja powinienem zapłacić za wszystko XD

Zależy mi na niej, ale z drugiej strony nie chce być bankomatem bo z tego co widzę wiele dziewczyn teraz myśli, że jak mają rozklapciuche to chłopak musi za nie płacić, a moim zdaniem to jest związek nie sponsoring więc każdy powinien płacić za siebie, mam do niej trochę daleko więc też to powinna brać pod uwagę.
Powiedzcie co o tym myślicie.

#zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #pytanie
  • 63
Jeśli ty zarabiasz więcej to powinieneś mieć na uwadze to że zapłacenie połowę za wyjazd może być 3/4 jej zarobków.
Z niebieskim mamy zasadę (zarabiamy podobnie) że za wyjazdy składamy się na pół, bo jedna osoba wszystkiego nie udźwignie a za wyjścia np do kina czy jedzenie płaci on jako facet. Chociaż tutaj też chodzimy na kompromisy, bo zdarzyło się że np poprosił mnie o składkę na pół za wyjście do restauracji.
Nic nie jest czarne i białe, weź pod uwagę jej zarobki, to przecież nie jest tak że ona jest roszczeniowa a ty skąpy. Trzeba brać pod uwagę różne czynniki, rozmawiać dlaczego zapłacenoe przez ciebie 700 zł może być ciężkie i np wiesz, że przez to że za nią zapłacisz będziesz musiał zrezygnować z czegoś dla niej (np przyjazd czy pojechanie nad jezioro 100km) bo nie starczy Ci do końca miesiąca na paliwo
Napisałam że za wyjścia płaci mój niebieski jako facet- nie prosiłam, to była jego decyzja, sam uznał że tak woli. Jak nie ma on wolnych pieniędzy do kina, to ja go zapraszam i ja płacę. :)
@FeyNiX

@Caarolin
@Little_pumpkin
@Variv
Znaczy to jest tak, ja jestem po maturze i dopiero szukam pracy, jakieś tam pieniądze mam, ale idąc za jej myśleniem i robiąc tak jakby chciała szybko bym się ich pozbył
Ona ma 17lat i nie miała swoich pieniędzy, tylko rodzice jej dawali, dopiero teraz od prawie miesiąca pracuje
@PancernyOdbyt Aha. To duże xD. Oboje jesteście młodzi i bez kasy. Nie ma argumentu ku temu abyś płacił więcej
Jeszcze jak się jest razem dużo czasu, wspólnie się mieszka to co innego z tym płaceniem za dziewczynę, ale dopiero 10msc jesteśmy razem więc to też wygląda inaczej

@PancernyOdbyt Ej, a nie łapie się jeszcze na 500 + skoro jest niepełnoletnie?
@Variv no jest argument, że jestem facetem XD mam troche odłożonych pieniądzy, ona o tym wie, ale to nie jest powod żebym od razu musiał ja za wszystko płacić i więcej dokładać ( _)

Przynajmniej ja tak myślę
@PancernyOdbyt Dobrze myślisz. Nawet jak jest dobra w łóżku to nie warto. Jestes młody warto kształtować u siebie prawidłowe a nie patologiczne zasady i postawy.