Wpis z mikrobloga

Mam pare pytań

#pytanie

1. WSB Wrocław vs UE Wrocław vs WSB Opole

Która uczelnia? Interesuje mnie kierunek FIR w trybie zaocznym.

2. WSB Opole vs WSB Wrocław - spora różnica?

3. Czy waszym zdaniem jest sens studiować zaocznie nie pracując w zawodzie i raczej nie mając szansy na odbycie praktyk czy stażu, bo służe w wojsku i ciężko by było - chyba ze urlop na 1.5msc bym dostał. Co chce przez to osiągnąć?

-Zrobić studia, podszkolić języki i zrezygnować ze służby w #wojsko na rzecz #korposwiat

Chetnie wyslucham opinii mirków i mirabelek

Edit: tak wiem ren sam temat po raz 1727 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #wsb #studbaza #korpo #rozwoj #studia #opole #wroclaw #pracbaza #jezykiobce #fir #finanse #ekonomia
  • 39
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech: tak bardzo lubisz słuchać rozkazów od jakichś ułomków, że albo wojsko albo korpoświat? Co do UE Wrocław to jest ok i niby dyplom z tej uczelnii ma lepszą "renomę" niż z tych pozostałych dwóch. Raczej nie będziesz musiał być na wszystkich zjazdach jeśli nie będziesz mógł.
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki: nie mam ambicji i pomysłu na siebie, więc z dwojga złego chyba wole korpo - szybsze możliwości awansu, mniej czujesz presje. Nie kontrakt na 2 lata i nie wiesz czy Ci sie noga podwinie, nie zdasz wf - kop w dupe i sobie radź
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech: jeszcze bezpieczniejszą opcją i osiągalną jest IT jak coś. Aczkolwiek słyszałem, że w korpo lubią byłych wojskowych bo potrafią zespół trzymać za mordę. Co do WSB: bardziej idą tam na rękę, grupy są mniejsze i np. możesz sobie rozmawiać cały wykład z prowadzącym i pytać o to co cię interesuje, bo na sali jest max. 10 osób a tylko ty jeden słuchasz. Na UE jest już troszkę poważniej, ale to
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech: ciężko to stwierdzić. Tak serio to wydaję mi się że zaoczni łatwiej łapią pracę bo są dostępni w tygodniu jeszcze przed zakończeniem studiów i robią wcześniej doświadczenie zawodowe, no ale ty będziesz w wojsku więc ciężko mi to tak ocenić.
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki: Niby tak, ale podaz tez jest i mysle ze zaraz to #!$%@?.

Przez mysl mi przeszlo zakrecenie sie w webdev/frontend albo admin, ale na polibude jsstem za stary/glupi/zastany(dawno nie mialem kontsktu z matma, cyframi i abstrskcyjnym mysleniem)
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech: webdev akurat był odradzał i jakieś gówna typu javascript, ale to tylko moja subiektywna opinia. No myślę, że najlepszym pomysłem na życie jest trzymanie się zdala od polski po prostu i wszystko się jakoś ułoży. A w Polsce jakbyś się nie starał to ten gównokraj cię opluje.
  • Odpowiedz