Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki,

Mimo, że prawo jazdy już mam trochę czasu, to jeszcze nie miałem przyjemności jeździć swoim własnym autem i po tych wakacjach planuję to zmienić. Będę szukał samochodu w budżecie do około 15 tysięcy. Chciałbym, żeby auto było ładne i żeby pojeździć nim parę lat.

Wiadomo, biorę pod uwagę, że będzie to już około 10 letni samochód, lub nawet starszy, ale są pewnie modele bardziej trwałe i mniej trwałe, oraz zależy oczywiście jak było auto użytkowane.

Na początku myślałem o #audi A3, natomiast z tego co wyczytałem, to handluje nimi dużo handlarzy, większe prawdopodobieństwo przekręconego licznika itd. Myślałem również o #volkswagen Golf, gdyż w tej samej cenie można wyhaczyć wyższy rocznik, ale może być podobnie jak z Audi.

Od wczoraj zacząłem bardziej przyglądać się #alfaromeo gdyż są na prawdę niesamowicie ładne oraz w korzystnej cenie, jednakże bardzo często słyszy się, że są to awaryjne auta. Czy rzeczywiście tak jest? Czy to tylko mit i 10 letnie auto, bez względu na to, czy to audi, czy VW, czy Alfa, to każde może być w fatalnym stanie? Jeśli chodzi o Alfę, to spodobały mi się modele 147, GT i 159.

Słyszałem, żebym zainteresował się #kia ceed lub #hyundai i 30. Auta wydają się być solidne, ale chyba nie mają za bardzo charakteru. Postawić na solidność, charakter, a może to i to?:P

Co sądzicie o moich przemyśleniach? Które z tych modeli byście byli w stanie polecić, a może coś spoza tego co zaproponowałem? Bardzo proszę o pomoc:)

#motoryzacja #auto #samochody
  • 35
@kostly: do 15k to mój ulubiony przedział cenowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podstawowe porady - nie szukać auta w maksymalnym budżecie - zawsze w zapasie ~3000pln po zakupie na podstawowe naprawy, opłaty itp. Poza tym nie patrzeć aż tak bardzo na rocznik/przebieg, a bardziej na stan techniczny. No i przy aucie w tym wieku - mieć świadomość, że nawet jeśli przyłożysz się i wyszukasz naprawdę dobry egzemplarz,
@kostly: Jeżeli benzyna to odpuść wszystkie Alfy w tym przedziale. Twin Sparki to tragedia, a jedyny sensowny 3.2 V6 pali jak smok. Jeżeli szukasz VAGa to sporo oglądania Cie czeka bo jest dużo ulepów. Fiaty będą bardzo w porządku, zwłaszcza z 1.4 Tjet. Możesz tez rozejrzeć się za jakimś Fordem. Focusa II w tej cenie wyrwiesz a to całkiem niezle wozidełka. Ps. Różowy pasek jest przez to ze ustawiałem profil w
@kostly:
1. Jak będziesz jeździł? (diesel czy benzyna).
1. To jest loteria, wszystko zależy od historii samochodu.
1. Musisz mieć hajs na utrzymanie takiego 10-latka, mało albo dużo.
1. A3/Golf raczej kiepskie benzyny i to drogie auta, po za tym spoko.
1. W Alfach uważaj na silniki TwinSpark, bo się psują. Bardziej ok są JTD, albo V6 Busso.
1. Ceed/i30 raczej spoko.
@kostly: To raczej tak :) możesz jeszcze spojrzeć na Fiata Bravo, Opla Astrę - auta raczej tanie w utrzymaniu. Dodatkowo gdybyś kiedyś decydował się na LPG - raczej dobrze współpracują.

A3/Golf - tak jak napisałeś - mnóstwo ulepów i ciężko znaleźć coś w dobrym stanie. Poza tym z benzynowych silników chyba tylko 1.6 MPI jest godny uwagi.
@aksal89: @rezlonek: Rozumiem, jeżeli chodzi o Fiata Brava, to kuzyn go ma i jest zadowolony, ale nie chce takiego samego:) Dzięki za zaproponowanie Opla Astry i może jednak przemyślę sobie tego Ceeda i I30.

@khej1696: Dzięki bardzo, pooglądam sobie focusy:)

A3 i Golfa chyba sobie odpuszcze w takim razie. Szkoda mi tej Alfy, ale już słyszałem wcześniej, że w sumie tylko diesle są dobre, a posiadanie diesla w mieście
@kostly: Ceed i i30 tez bardzo wdzięczne autka. W tej cenie żadne autko nie będzie miało charakteru tak naprawdę. A z drugiej strony charakter auta tworzy to gdzie z nim byłeś. Ja na przykład bardzo dobrze wspominam moje pierwsze Polo 1.4TDI mimo ze był to kompletnie bezpłciowy samochód, ale bezpiecznie mnie przewiózł przez cała Europę i jeździł w Anglii pod prąd :D

Co do focusa to zdecydowanie odpuść 1.4 to nie
@khej1696: No na pewno coś w tym jest:) Budżet nie jest za wielki, a jednak przede wszystkim chodzi mi o to, żeby pojeździć trochę tym autem :)

To nic, dzięki wszystkim za rady. Będę się przyglądał zaproponowanym modelom samochodów i mam nadzieję, że za 2 miesiące kupię coś dobrego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam:)