Wpis z mikrobloga

@bscoop: No niestety mam jeszcze dupiate kable, które z jakiegoś powodu lecą ze stereo w mono i powodują straszne szum. Też mnie strasznie #!$%@?ą. Staram się je trochę ograniczać wycinając górne częstotliwości tam gdzie się da i czasem odszumiam potem to co uda mi się nagrać. Jednak korzyści z tego, że mogę grać muzykę na żywo i bez komputera powodują, że w końcu zupełnie o tym zapominam. Pogłos to disaster SR
kolnay1 - @bscoop: No niestety mam jeszcze dupiate kable, które z jakiegoś powodu lec...

źródło: comment_4zAHYeFAdfQU1t9ZijefW2U2qjGlnn9o.jpg

Pobierz
@kolnay1: heh, myślałem, że to brzmienie w stylu low fidelity to zasługa magnetofonu, a nie szumów na kabelkach. Mimo wszystko, dodaje to kawałkowi uroku. Ja sam po wsłuchaniu się w setki utworów wyprodukowanych w latach 70tych i 80tych, stwierdziłem, że wszechobecne dążenie do krystalicznie czystego brzmienia, to niekoniecznie jedyna słuszna metoda na miks.

Czekam na kolejny upload.
Myślę że związane z tym wycinanie górnego pasma może przypadkiem dobrze imitować wpływ magnetofonu na nagrania


@kolnay1: to plus słyszalny biały szum w tle nasunęły mi skojarzenia z taśmą.
@kolnay1: witam ponownie, za wiele do oceniania tutaj nie mogę sobie pozwolić, z racji tego, że nie należę do fanów tak spokojnych klimatów. Wcześniejszy kawałek bardziej mi się podobał, przykuł moją uwagę w pierwszej kolejności ze względu na główną sekwencję. Tamta melodia jakimś sposobem wyszła na tyle dobrze, że aż chciało się jej słuchać przez te kilkanaście minut. W nowszym kawałku takiego elementu nie ma.

Niekoniecznie to świadczy o tym utworze
@bscoop: Sonar o którym mówisz to prawdopodobnie sampel prawdziwego dźwięku radaru z łodzi podwodnej przepuszczony przez delay. Wszystkie dźwięki w rodzaju tych perkusyjnych są samplami, tylko czasem nie pamiętam już dokładnie jakie było ich źródło.

Szkoda, że ten FM ci się nie podoba, ale w sumie to kawałek czysto koncepcyjny gdzie wszystko jest właśnie z tym słowem jakoś związane (na filmie są rzeczywiste widma emitowanych przez ludzkość fal radiowych, a muzyka