Wpis z mikrobloga

W rekrutacji na PW dałem kolejność:
1. Infa mini
2. Infa elka
3. Inżynieria i analiza danych
4. Infa elektryczny
5. AiR (prawdopodobnie mechatroniczny, ale za bardzo większych różnic nie widzę, sylabusów też nie xd, może któryś wydział polecacie?)

Pytanie: Czy jest jakikolwiek sens dawania inżynierii i analizy danych na 3 miejscu, skoro ma taki wysoki próg? Byłaby to spoko opcja, ale jeśli nie dostanę się na infę, to na dane prawdopodobnie tym bardziej. Więc czy nie lepiej wykorzystać ten slot na coś z niższym od infy progiem?
W sumie waham się między AiR a matematyką (bo niby po niej też praca i wydaje się spoko*) i jednak jestem bardziej teoretykiem niż od dłubania w rzeczach...

*wiem że to co innego niż w szkole, ale na ile znam matmę uniwersytecką (z YT, np. Numberphile, czy 3blue1brown, to jest nawet ciekawe)
#pw #politechnika #rekrutacja #studia
  • 5
@Zacny_Los cokolwiek z informatyką związanego da Ci obecnie lepszą sytuację na rynku niż air, Mechatronika itp. Takie moje spostrzeżenie. Moja rada, jak byś się na pw nie dostał to możesz zaocznie infe robić, ja po liceum miałem cel by stacjonarne studiować, teraz bym się nie upieral na to.
@Zacny_Los: bez sensu ta inżynieria danych, próg w tym roku pewnie pójdzie jeszcze trochę w górę, a infa na elektrycznym nie pójdzie ze 170 na 190. AiR na EiTI bardzo spoko, ale też dawanie na samym końcu mija się z celem, bo próg wysoki