Wpis z mikrobloga

@NiebieskiGroszek bo jak cię nie stać na jedzenie to możesz pójść do lokalnego ośrodka dla bezdomnych, MOPSu i innych, gdzie rozdają jedzenie potrzebującym, a ostatecznie kupić kilka kajzerek i coś zjesz. Masz wybór, a podpaski i tampony są po prostu drogie i nie ma tańszej alternatywy i za darmo też ich nikt nie rozdaje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

IMHO powinny być refundowane jako lek, bo to jest produkt
@harpiowata: @whiteglove: może mi ktoś wytłumaczyć waszą logikę? bo ja jestem zwyczajnie za głupi żeby to pojąć

idąc waszym tropem rozumowania to wszystkie rzeczy pierwszej potrzeby powinny być refundowane:
- jedzenie, bo każdy musi jeść
- środki czystości, każdy powinien dbać o higienę
- miejsce zamieszkania, bo każdy musi gdzieś mieszkać, jak tak może być, że jeden ma 5 domów, a drugi nie ma nawet pokoju

zrozumcie, że niczyja wina,
@whiteglove: Mozesz uzywac wielorazowych kubeczkow menstruacyjnych. I wyprzedzam odpowiedz

hurr durrr bo to nie wygodne, ja chce wade w #!$%@? za pieniadze podatnikow.


No to trudno. Jak nie wygodne to sie przyzwyczaj.

Temat walkowany miliard razy. Zamykam.
@NiebieskiGroszek dupę po dwójce możesz umyć wodą zamiast używać papieru, z Bożeną w okres tak się nie da

Generalnie to jest sprawa głównie nieodbierania kobietom godności. Wiesz, że organizuje się zbiórki pieniędzy na zakup podpasek i tamponów dla kobiet żyjących w afrykańskich krajach objętych wojną? Możesz zapytać po co, przecież bardziej przyda im się jedzenie i dach nad głową. Właśnie po to, żeby nie odzierać tych kobiet z godności, bo wyobrażam sobie