Wpis z mikrobloga

Mirasy opłaca się jechać do Niemiec na dwa miesiące do pracy? Zapewnione mieszkanie, 7 euro na rękę. Praca na magazynie oczywiście. Decyzję muszę podjąć szybko, pracodawca legitny i sprawdzony. Wyżywienie samemu trzeba sobie zapewnić i dojazd do Niemiec.
#pytanie #emigracja #niemcy
  • 20
@Varien: Opłaca się bardziej niż siedzenie na tyłku.

A tak na serio na studiach sama tak jeździłam za taką stawkę (jakby nie patrzeć minimalną) i byłam mega zadowolona, bo te parę tysi się zawsze z tego odłożyło. :)
@wykopowy_brukselek Standardowo po 8h dziennie. 1120 euro na miesiąc, minus wyżywienie 400 euro to zostaje 700 euro czyli zostaje 3k na rękę. Odjąć transport to pewnie jakieś 2800, coś jeszcze pewnie wypadnie i zostanie 2400 na rękę. No obawiam się że w Polsce mogę tyle zarabiać
i zostanie 2400 na rękę. No obawiam się że w Polsce mogę tyle zarabiać


@Varien: A teraz od tych 2400 (zarobionych w Polsce) odejmij koszt dojazdu, wyżywienie itp i zostanie 1000 ;-)
@Varien też o tym myślałem, ale zwykłe poświadczenie ze zgodą u notariusza za 6 dych na kogoś z rodziny i sami mogą ci wszystko ogarnąć z odbieraniem i składaniem papierów. Btw jak nie masz z kim jechać, albo sam się cykasz, jak ja, to wal śmiało :}
@Varien minimalna stawka w niemczech, okeeslona przez ustawe to 8,5€ /h brutto. Wszystko inne ponizej tego to wystawianie swojego dupska na publiczne dymanie. Pozdrawiam.