Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o radę i pomoc. Moja różowa podpisała umowę najmu mieszkania na 12 miesiecy, a potrzebujemy rozwiązać ją teraz jak najszybciej. W umowie jest zapis, że wypowiedzenie może nastąpić na trzy miesiące przed końcem umowy. Gościu nie chce się dogadać za porozumieniem stron. Jest jakiś sposób czy jest się już przywiązanym na siłę do tego mieszkania przez rok? #pytaniedoeksperta #pytanie #mieszkanie #wynajem
  • 51
@DdNikaa nic nie ma o zerwaniu.
@nie_jem_grzybow ale w tym przypadku konsekwencje są takie, że musimy tu wynajmować jeszcze 11 miesiecy, co w ogóle nie chodzi teraz w grę. Ja mogę nawet karę zapłacić za zerwanie tej umowy. Oby tylko facet chciał się dogadać
@FatSniper: dogaduj się z gościem. Że zapłacisz za trzy miesiące jako "kara" i się wyprowadzisz od razu. Może pójdzie na to. Możesz go postraszyć, że nie będzie płacić, że nie jest wypłacalna, albo że jest w ciąży i jak urodzi dziecko to on się jej nigdy nie pozbędzie - dowolny blef... ale jeśli po dobroci się nie zgodzi to cóż... płacenie do końca umowy, nawet jak się nie będzie mieszkać. Jak
@FatSniper: sprawa wygląda tak, że wynajmujący nie będzie w stanie wiele zrobić, nawet jeżeli przestaniesz płacić i oddasz mu klucze, bo tak u nas w praktyce wygląda dochodzenie praw przez właściciela mieszkania w sporze z wynajmującym. Taki trochę dziki kraj gdzie nadal #!$%@? się "prywaciarza". A już na pewno bardziej będzie mu się opłacało wynająć mieszkanie kolejnej osobie i zapomnieć o nieodpowiedzialnyvh gowniarzach zamiast ganiac się po sądach.
Ale na pewno
@radekrad: taką otrzymałam poradę próbując rozwiązać umowę z januszem który wynajmował mieszkanie...fakt, że doszło tam sporo czynników m.in. znaczne pogorszenie się warunków (zawalił się sufit w łazience i stał tak dwa miesiące i nic) ale nie miało to dużego wpływu na argumentację babeczki, która pomagała mi ogarnąć temat
@FatSniper: mozna wyrazic wole oswiadczenia, opuscic mieszkanie i spodziewac sie roszczen od wlasciciela. W najgorszym wypadku i tak bedzie trzeba zapłacić czynsz i media do końca trwania umowy.
@FatSniper: ej, a koleś odprowadza za wynajem podatki? Zgłosił to do US? Sprawdź to koniecznie. Jeśli nie zgłosił to rozwiązanie z głowy. Wystarczy groźba, że na niego doniesiecie, a urząd skarbowy lubi takie sprawy i wysokie kary. A jeśli jednak odprowadza podatek to jak pisałam, każdą umowę można wypowiedzieć. Czyli max 1-3 mies. płacicie właścicielowi, nie 11.
@boryspo: jak wyżej - nie jestem prawnikiem, dlatego poleciłam iść po poradę prawną. Sama w życiu podpisałam i wypowiedziałam około 10 umów na wynajem i nigdy nie spotkałam się z tym, żeby zwykłej umowy nie można było wypowiedzieć z zachowaniem okresu wypowiedzenia (i wydaje mi się, tylko wydaje, że to jest właśnie miesiąc, o ile w umowie nie jest inaczej). Wiem, że dobry prawnik jest w stanie to odkręcić, a lepiej
@boryspo: wydaje mi się =/= wiem na pewno. Napisałam z własnego doświadczenia, liczac, że może to pomoc, bo ja nawet nie mając w umowie tego zapisu, wypowiadałam ją, a czy to samo zadziala u autora - nie wiem. Umowy nie widziałam, więc to tylko punkt zaczepienia. Rozluźnij trochę dupkę, bo nikt tu nikomu nie doradza prawnie.
@boryspo: ty nie rozumiesz, że to, co piszę to absolutnie nie jest porada prawna. We wszystkich moich komentarzach jest napisane albo "idź do prawnika" albo "ja tak miałam" i "wydaje mi się". Nikt nie potraktuje tego jako realnej opcji bez sprawdzenia. Ja się z tobą zgadzam, doczytałam, że faktycznie tak się nie da - o to się nie kłócę. Ale nie mów mi, że udzielam tu porad prawnych, skoro odpisuję tylko
@DdNikaa czyli twoje źródło wiedzy na temat prawa to głupoty, których się nasłuchałaś i przekazujesz bezmyślnie dalej. xD
W czasach internetu gdzie masz zarówno całe prawo do poczytania na rządowych stronach jak i pierdyliard fachowych artykułów na jego temat.
@FatSniper: jesteś pewien ze koleś odprowadza stosowne podatki od najmu ? , bo jeżeli nie to różowa moze oświadczyć ze się wyprowadza za x czadu i za nic dłużej płacić nie będzie a koleś po sądach chodzić na pewno nie bedxie .
Zreszta nawet jak płaci do skarbówki to i tak nie będzie
@FatSniper: Jak chcesz go postraszyc i isc z nim na noze (czego serdecznie i kategorycznie nie polecam) powiedz ze dziewczyna w ciazy i w takim razie bedziecie musieli zostac na dluzej. W sytuacji kiedy w wynajmowanym lokalu jest kobieta w ciąży nie ma prawa jej wrzucić dopoki nie otrzyma lokalu zastępczego. #!$%@? prawo ale jednak prawo.
@savanna: Przecież to są dzieci youtuba... to nie ma mózgu.
Absolwenci: "wyższej szkoły płukania czereśni w ciepłej wodzie". Po jaki chooj sie pierdo..lić ze studentami zaocznymi 3 razy w roku? Ma patent i puste opłacone z góry mieszkanie( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TypowaKarynka to tego faktycznie w umowie nie ma, ale właściciel nie chce się na to zgodzić


@FatSniper: A co was to obchodzi? On literalnie traktuje zapisy, więc Wy macie prawo podnająć. On przez 12 msc. i tak nie ma prawa wejść do mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiedzcie mu o tym i tyle.