Wpis z mikrobloga

Drogie Miruny,
dzisiaj oprócz cotygodniowej prasówki będzie troche #chwalesie. Ktoś z was czyta może miesięcznik Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie? Jeśli tak to w następnym numerze będziecie mogli przeczytać mój artykuł na temat bezpłatnych oprogramowań do symulacji inżynierskich! ʕʔ Jestem mega zadowolony bo to już druga okazja kiedy ktoś znajduje mój blog w internecie i wysyła mi zapytanie o współpracę. Poprzednio była to Simulia, a teraz polskie czasopismo. Tak czy siak piszę o tym głównie dlatego, żeby pokazać, że cokolwiek robicie po godzinach - warto! no i najważniejsze. To wam także muszę podziękować. Kilku z was motywuje mnie żeby tu coś pisać i to dla was ode mnie niskie ukłony

Link bezpośredni do prasówki: Symulacyjna Prasówka 18

W dzisiejszej prasówce:
- Jak dokładne mogą być symulacje zderzeń? Odpowiedź: bardzo dokładne
- Historia zmian w aerodynamice bolidów przedstawiona przy użyciu Star-CCM+
- Naukowcy podejmują próby modelowania powstawania nowotworu przy użyciu symulacji
- Aquaplanning w wykonaniu Abaqusa i Flowvision
- kilka innych, równie ciekawych ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zapisu na prasówkę dokonać można tutaj: MIRKO LISTY

Z fartem!

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
Bogdan191 - Drogie Miruny,
dzisiaj oprócz cotygodniowej prasówki będzie troche #chwa...
  • 49
@Bogdan191: Bogdan, znasz może jakiś program który symulowałby sztywność klatki bezpieczeństwa w samochodzie? Chodzi o wybranie możliwie lekkiego wariantu przy uzyskaniu możliwie jak największego usztywnienia konstrukcji.
@Supercukier: Matlab chociażby. To o czym piszesz to optymalizacja wielokryterialna i wykonuje się ją zwykle czysto numerycznie, ewentualnie można później sobie zaprojektować w SolidWorksie czy podobnym programie i posprawdzać na wytrzymałość w różnych warunkach. Więcej nie pomogę bo nie zajmuje się optymalizacją ani wytrzymałością materiałów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kszyh z tego co wiem to w takich symualcjach bada sie jak szybko cząsteczki wody wydostają się spod opon. Zazwyczaj więc wyniki pokazują prędkość wody, ale widziałem też wyniki gdzie porównuje sie ślad i ciśnienie jakie wywiera opona na podłoże, a to mozna porównać z wynikami z eksperymentu :)
@xan-kreigor to nie są wyniki z moich symulacji więc nie ja odpowiadam za mapę kolorów :) aczkolwiek ta mapa co jest w Abaqusie jest wg mnie a do Virdis czy tych innych polecanych ciężko mi się przekonać...