Wpis z mikrobloga

Cześć, z tej strony zielonka z długim stażem biernego obserwatora. Pytanie dotyczące języka #niemiecki, ale też #jezykiobce #naukajezykow #naukaniemieckiego #niemieckiduolingo #niemieckizmirko . Czy ktoś był w podobnej sytuacji?

W podstawówce, gimnazjum i liceum uczyłem się niemieckiego, zdawałem maturę rozszerzoną. Na studiach jeden rok. Bez przesady można powiedzieć o B2. Przez pięć lat niemiecki był zepchnięty do lamusa.

Czy istnieje szansa, bym w dwa tygodnie intensywnej nauki powrócił do płynności w posługiwaniu się językiem na poziomie B2? Może macie jakieś wskazówki, jakie metody powtórki będą najefektywniejsze? Chciałbym położyć szczególny nacisk na mówienie - za dwa tygodnie właśnie czeka mnie rozmowa rekrutacyjna sprawdzająca poziom niemieckiego.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, nie wiem jak bardzo będzie widoczny post zielonki na mirko.
  • 3
@weon: Ja bym osobiście zrobił szybki przelot przez gramatykę, spróbował powtórzyć jak najwięcej słownictwa a później rzucił pieniędzmi w korepetytora albo dwóch do konwersacji który przygotowuje pod kątem rozmowy o pracę.
@weon: powtorzyc gramatyke, ale to co juz wczesniej umiales. Nowych rzeczy nie ma sensu juz sie uczyc (po B2 nie ma w sumie tego juz duzo). No i potem duzo mowic. Polecam tez sprawdzenie w internecie np. 10 najczestszych pytan na rozmowie o prace, porady dot. rekrutacji itp. Przygotuj sobie odpowiedzi na te pytania (na kartce). Nie ucz sie tego na pamiec, glupio brzmi jak bedziesz to recytowal, ale dobrze juz