Wpis z mikrobloga

Czy w Inpost mogę wysłać paczkę sam do siebie? ;-) Tj.
- kupię coś na OLX,
- osoba sprzedająca poda mi najlbiższy dla niej paczkomat/punkt odbioru
- wygeneruję naklejkę na siebie z punktem odbioru w miejscu zamieszkania sprzedającego z wysyłką na adres mojego paczkomatu
- wyślę naklejkę do tej osoby?
Osoba sprzedająca nie chce za bardzo walczyć z kontem Inpost/nie radzi sobie.

#inpost #olx
  • 13
@bachus: bo mi koleś dziś taką opcję zaproponował, że mi wyśle naklejkę a ja mu odeśle i się zastanawiam czy to nie Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mozesz bez naklejki zeta drozej. Dajesz tylko numer paczki gosc z olx wpisuje to w paczkomat i nadaje pake. Na paczce tez podaje tylko ten numer


@Wight: na czym to polega? Naklejka zostanie wydrukowana przy nim?
@bachus: Jak najbardziej tak możesz, a nawet powinieneś zrobić. Jeżeli przesyłka jest bez pobrania.
Wybierasz paczkomat nadawczy (gościa) i swój odbiorczy, generujesz etykietę, ściągasz w PDF i nadawca koniecznie musi ją nakleić na paczkę. Idzie do swojej maszyny, "Nadam paczkę z etykietą" i skanuje kod kreskowy. Uzgodnijcie wymiary - rozmiar skrytki, bo inny niż Ty wybierzesz generując etykietę mu się nie otworzy. Ja nie wiem co kolega @Wight mówi, ale żadne
@Wight: Wszystko zależy od Oddziału. Widocznie podlegasz pod ogarnięty.
Są dwa sposoby nadania - z etykietą generowaną w manager paczek i tam opłacaną albo bez etykiety nadawana i opłacana pod paczkomatem.
Ja radzę - jeżeli @bachus masz opłacać przesyłkę utworzyć etykietę i kazać ją nakleić nadawcy.