Wpis z mikrobloga

  • 4
Siedzę dziś z #rozowepasek i tak gadamy sobie. Stwierdziłem że mamy trochę gotówki więc może byśmy w coś zainwestowali. Stwierdziłem a popatrzę za jakimś mieszkaniem (bardziej maleńka kawalerka) najwyżej paręnaście tysięcy weźmie się kredytu i szybko spłaci.

Patrzę w łódzkim, bo teraz żyje w #lodz i co? na 120 ogłoszeń przejrzanych tylko 10 było na wlasnosciowce, reszta to kasa za to, że wynajmę od kogoś +czynsz który był nie raz wart 500+zł. Przypominam mówimy o kawalerce do 30-35m.

Ja prdl jak można chcieć 70k zł za to, że wynajmie się komuś 1-2 pokoje plus czynsz niewiele tańszy niż normalny wynajem?

#wynajem #januszebiznesu #kupnomieszkania #mieszkanie
  • 11
  • Odpowiedz
@MrMate:

na 120 ogłoszeń przejrzanych tylko 10 było na wlasnosciowce, reszta to kasa za to, że wynajmę od kogoś +czynsz który był nie raz wart 500+zł


Nie rozumiem tu czegoś - ktoś chce 70k za to, żebyś mógł od niego wynająć mieszkanie? Podaj link, bo aż ciężko uwierzyć
  • Odpowiedz
@MrMate to nie są lokale własnościowe tylko najczęściej w kamienicach gdzie jest przysłowiowe "odstępne" i możliwość meldunku. Kto idzie na taki #!$%@? deal, nie mam zielonego pojęcia...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tylkoprzejazdem e tam 35m to ja wstawiłem w tych wszelkich ogranicznikach. Wiadomo, że dużo mniej. Szczególnie że przedział cenowy to był do 150k jakby mieszkanie było bez remontu.
  • Odpowiedz
@MrMate: Witamy w świecie szukania mieszkania do kupna i życzymy cierpliwości.

Sprawa w takich wypadkach jest prosta - przychodzi ktoś do biura z planem, że chce tyle i tyle, a biuro wrzuca i tyle. Ludzie są nienormalni, zwłaszcza, że to #lodz - a skoro piszesz, że tu mieszkasz, to powinieneś już to wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tylkoprzejazdem po prostu mnie ciul strzelił, jak zacząłem przeglądać tę oferty. Już wole trzymać tą kasę w skarpecie lub coś swojego otworzyć by pasywnie coś przynosiło. Choć pomysłu jeszcze nie mam.
  • Odpowiedz
@MrMate: dozbieraj trochę i ładuj w pełną własność (nie spółdzielcze własnościowe) z dwoma pokojami do remontu w jakimś bloku z dobrym dojazdem na PŁ/UŁ, bo to jeszcze jest w rozsądnych cenach, chociaż sam jestem na etapie kupna i ceny ostatnio w Łodzi poszły mocno do góry.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tylkoprzejazdem nom ceny skoczyły jak nie wiem. Jeszcze parę miesięcy temu widziałem fajna deweloperów na Tatrzańskiej za 4k zł m. Teraz poniżej 5k ciężko cokolwiek znaleźć. Więc chyba oleje sprawę i kasa pójdzie na inny cel. Bo jednak ceny ścigaja Kraków a tam mam 100% pewność że wynajmę to za kasę całkiem dobra więc opłaci mi najem w Łodzi.
  • Odpowiedz