Wpis z mikrobloga

Bmw stukanie w silniku... Ale inaczej niz zwykle - bo po zgaszeniu silnika. W okolicy sprężarki od klimy, naperdala tak z 1.5Hz jakby walił jakis zawór czy coś, na tyle głośno że przechodnie sie patrzą z niepokojem. Po dłuższej chwili od zamknieca auta przestaje, ale po otwarciu/odpaleniu napierdziela nadal. Błędów brak.
Ki czort?

#bmw #e61 #m57 #motoryzacja
  • 9
@hrumque: Dobra, to jest diesel, a ja myślałem o benzynie, nie zobaczyłem filmu wcześniej. Brzmi jak coś ciśnieniowego, może podciśnienie jest nieszczelne? Rzeczywiście brzmi to, jakby jakiś zawór ciśnieniowy puszczał.
@Piratez no to ja juz wiem ze to przekladnia klapki przepustnicy jest pomielona. I na szczescie sama przepustnica jest na sprezynie, ktora ja otwiera (a silniczek z przekladnia - zamyka) wiec pomielona przekladnia powoduje samootwarcie i da sie jechac
@hrumque prawdopodobnie mówisz o klapie gaszącej. Odłącz wtyczkę i powinno przestać hałasować. Jednak zalecam wymianę dla ładniejszego gaszenia auta i w kwestiach bezpieczeństwa (zapobiega rozbujaniu silnika )