Wpis z mikrobloga

#praca #pracbaza #prawo #wypowiedzenie mireczki jak wygląda sprawa z czasem wypowiedzenia, w obecnej firmie pracuje rok czasu. W umowie o pracę na czas określony mam wpisane 3 miesiące wypowiedzenia, a w 'informacje o warunkach pracy' okres wypowiedzenia wpisany jest art 36 KP. Z którego wynika że w przypadku pracy poniżej 3 lat mam miesiąc wypowiedzenia. Które jest ważniejsze? Wypowiedzenie zostawiłem w firmie dzisiaj ale szefa nie było i jutro mam z nim rozmawiać, ale nie wiem co mnie czeka, i jak to rozegrać żeby od maja być gdzie indziej.
  • 14
@miraseq: na to wygląda. Masz kilka opcji:
- Dogadać się i skrócić okres wypowiedzenia (za porozumieniem stron)
- Pracować 3 miesiące (pamiętaj, że 3 miesiące liczą się od początku następnego miesiąca, czyli jak jutro dasz wypowiedzenie to pracujesz do końca czerwca ale jak dasz wypowiedzenie po świętach to do końca lipca!)
- Porzucić pracę - po prostu do niej przestać przychodzić. Wtedy dostaniesz to na świadectwie pracy - Twoja decyzja. Niektórzy
@md23 rzuciłem dzisiaj, jutro mam spotkanie z szefem, dlatego chcę się przygotować trochę. Tylko jutro w innej firmie mam dać znać czy mogę od maja do nich przyjść, więc sąd nie wchodzi w grę.
@miraseq: okres wypowiedzenia może być krótszy lub dłuższy niż kodeksowy. Ale stosować można go tylko z korzyścią dla pracownika.

Jeśli pracodawca zwalnia Cię a masz w UoP 3 m-ce, a z KP wynika, że 1 m-c - to możesz odejść po 3 m-cach
i analogicznie - jeżeli to Ty się zwalniasz masz w UoP 3 m-ce, a z KP wynika, że 1 m-c - to możesz odejść po 1 m-cu

zapisy