Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Zakupiłem w sklepie internetowym między innymi router LTE Huawei B618s-22d.

Okazało się, że router był używany/powystawowy (kupowałem w sklepie internetowy x-kom(nie allegro), po to aby sprzęt był fabrycznie nowy, a nie używany).
W momencie kupna na ich stronie nie było nigdzie informacji, że sprzedawany router może być używany.
Dostałem router w pudełku na którym były naklejone dwie plomby (jedna na drugiej).
Jedna plomba zewnętrzna(srebrna) była nieoryginalna(wnioskując po unboxingach z youtube), a pod spodem była oryginalna naklejka plomba z czerwonym tekstem.
Po odklejeniu zewnętrznej plomby srebrnej okazało się, że oryginalna plomba z czerwonym tekstem była przecięta.

Sam router nosił delikatne ślady użytkowania w postaci:
-ryski u góry urządzenia,
-zabrudzenia przy przycisku WPS
-nalot/zabrudzenie(białe) na srebrnej blaszce w środku gniazdka zasilania
-na samym zasilaczu zabrudzenia.

Otrzymany router jest także niezgodny ze specyfikacją podaną na stronie x-komu, gdzie było napisane "Zintegrowana bramka VoIP/GSM". Jednak router nie miał opcji umożliwiających konfigurację VoIP.

Z dołączonej krótkiej instrukcji obsługi "B618 LTE CPE Quick Start" dowiedziałem się także jaka wersja firmware powinna być wgrana w routerze oraz jaki powinien być model zasilacza. Oczywiście po sprawdzeniu firmware w routerze był inny - nowszy, a model zasilacza nie zgadzał się.

Napisałem do x-kom i zaproponowałem zwrot części kosztów routera. Zgodzili się, więc router został u mnie.
Jednak niesmak pozostał i raczej nie będę więcej kupował w x-komie, bo to już nie pierwszy raz taka akcja z ich strony.

Tylko gdzie teraz można kupować sprzęt komputerowy bez obawy o podniesienie ciśnienia?
Przez tą durną ustawę o zwrotach i przez kombinujące sklepy nie ma w zasadzie takiego sklepu internetowego w Polsce, w którym można kupić sprzęt nowy, fabrycznie zapakowany :(

#router #komputery #zakupy #sklepyinternetowe #xkom #internet #huawei #pytanie
Pobierz
źródło: comment_iEmhUlDE2lESpZ6PnwCNvxOfKDtWh7v2.jpg
  • 7
@SirGodber: to w jakim sklepie kupować elektronikę? Będę wdzięczny za informację. Kupowałem już w między innymi w Komputroniku, Mediaexpercie, Salurionie, Agito, OleOle i wszystkie robią to samo czyli próbują wcisnąć używany sprzęt jako nowy. W dodatku niektóre z nich próbują chamsko oszukiwać, np. w postaci pisania tytułu, że towar składa się z dwóch części, a wysyłają jedną w cenie dwóch :(
@szokiniedowierzanie: bardzo prosimy o przesłanie nam w wiadomości prywatnej numeru zamówienia lub numeru dowodu zakupu. Całą sytuację chcielibyśmy wyjaśnić i przyjrzeć się gdzie powstał błąd. Postaramy się też znaleźć dodatkowe rozwiązanie tej sytuacji