Wpis z mikrobloga

Hej Mirki chcę złożyć komputer ale nie za bardzo się na tym znam.. pomożecie? Ładnie proszę!
Do jakiego celu zapytacie, ano generalnie nie innego niż nawalanie w gierki oraz chciałbym żeby był w stanie utrzymać płynnie streama.
Streamować będę Fortnite czy Lol'a, ale wieczorkiem, dla relaksu chciałbym pograć w coś bardziej wymagającego - W3, czy jakieś nowe tytuły.
Chciałbym coś ekstremalnie wydajnego w stosunku do ceny maksymalnie 5k polskich złotych.

Do tego będę potrzebować resztę sprzętu - klawiatura, myszka, monitor (chciałbym 144hz), słuchawki i mikrofon.
Na resztę sprzętu mam osobny budżet ale nie chcę przepłacać, polećcie coś dobrego i taniego [coś wydajnego do ceny z najniższej półki cenowej, u know me homie ( ͡° ͜ʖ ͡°)]

Z góry już wam dziękuję, za poświęcony czas i za to jestem wdzięczny, piąteczka!

Oto moja propozycja, co sądzicie: Lista

#komputery #pcmasterrace #pc #hardware
  • 24
@lothander Zamysł na zestaw jest spoko. Detale do dopracowania. Przede wszystkim wziąłbym tańszą płytę i i7 8700 bez K. Do streama to będzie lepsze rozwiązanie, a to i7 i tak jest wysoko taktowane, więc bez podkręcania wydajność będzie spoko.

Z tym że tanich płyt jeszcze nie ma, ale już na prawdę lada dzień być powinny. Znane są już specyfikacje, są zdjęcia itp. Tylko czekać na dostępność w sklepach.
@lothander: Mireczku, możesz przyoszczędzić na montażu (Promocja #2: usługa złożenia komputera za 1 złoty i wysyłka gratis - co trzeba zrobić:
Umieść w koszyku usługę złożenia zestawu komputerowego bez dodatkowego chłodzenia (Kliknij tu!) albo z dodatkowym chłodzeniem (Kliknij tu!)
W koszyku z zamówieniem w polu "Wpisz kod promocyjny" dodaj: W3FHN58JFW) - a PurePC pochodzi promocja.
Jakbyś chciał poradę -> https://www.purepc.pl/artykuly/zestawy_komputerowe robią to od lat
@lothander: Jeśli chcesz, na te płyty zaczekać, to napisz mi na priv, to zawołam jak będą. A jak nie, to kilka rzeczy masz do poprawy w tym zestawie. Widzę, że o kodzie rabatowym już ktoś wyżej wspomniał. Do 8600k przyda się chłodzenie, bo nawet nie ma żadnego w zestawie, a i 8700 jakieś minimalne lepsze niż boxowe doceni. Choćby ze względu na kulturę prac - silentiumpc fera była by spoko.
@krabat: Jak mówiłem chodzi mi o stabilność napięć na linii 12 V dostarczanych do procesora. Bronze są składane (zazwyczaj) z niższej jakości podzespołów niż Gold więc ich niezawodność też jest niższa. Nie widzę sensu wydawać ponad 5k na komputer a oszczędzać ok 100 PLN na lepszy zasilacz.
@MrTofu: Nie planuję podkręcać. Biorę i7 8700 bez k jak zaleca @krabat
@krabat: Zmieniłem procesor i dysk, dodałem chłodzenie cpu LINK. Prawdopodobnie zamówię zestaw już w poniedziałek.
Mam w domu arctiv freezer pro rev.2 wystarczy zamiast silentiumpc fera? Z tego co pamiętam to jest chyba dość głośny.

Który monitor wybrać: Monitor Asus VG248QE / Monitor BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport / Monitor Asus ROG STRIX XG27VQ
@lothander: Pamięci możesz dać takie, równie dobre, a trochę tańsze.

Obudowę polecam , głównie ze względu na hartowane szkło zamiast plexi, która łatwo się rysuje. Reszta jest podobna do innych obudów z tej półki cenowej.

Mam jeszcze swoje do powiedzenia w kwestii dysku SSD. Generalnie wziąłbym zwykły sata. Ten, czy inne tańsze m.2 nvme nie dadzą Ci odczuć swojej większej wydajności, a dochodzi problem z ich nagrzewaniem się w
@krabat: Okay, rozumiem, pozmieniałem obudowę i ramy. Dysk SSD brałem dosłownie na oko. Zobaczyłem prawie 6x większą prędkość zapisu i kilka razy większą odczytu w porównaniu do sata za niewiele większą cenę także również się Ciebie posłucham i to wymienię na model który podałeś. Cena zmalała a uśmiech na mej buzi coraz szerszy. Jeszcze raz dzięki (σ ͜ʖσ)!
@lothander: Hej Mirku, u nas poniższy zestaw ze złożeniem, instalacją systemu i wysyłką za 5031zł. Porównaj, może Ci się opłaci. Pisz PW jak coś:

PROCESOR CORE I7 8700, 3.2GHz, SOCKET 1151, 8 GEN / INTEL
FERA 3 HE1224 v2, (RADIATOR+WENTYLATOR) / SILENTIUMPC
PŁYTA ATX Z370P D3, SOCKET 1151, CHIPSET Z370 /GIGABYTE
DIMM 8GB DDR4 IRDM X 3000Mhz CL16 / GOODRAM
DIMM 8GB DDR4 IRDM X 3000Mhz