Wpis z mikrobloga

@MrGordon
Tak, pierwszy. Cpp wybrałem dlatego, że słyszałem, że jest jednym z bardziej pożądanych języków na rynku pracy, a w razie czego nie powinno być też większych problemów z przestawieniem się na inny język. Prawda to?
jednym z bardziej pożądanych języków na rynku pracy

@nerfipro174: Nie jest. I raczej nie będzie. Od wykładowcy na uczelni to słyszałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na twoim miejscu przesiedłbym się na C# (i całą platformę .NET), Javę albo Pythona - o wiele przyjemniejsze w nauce dla juniora. Java jest najbardziej porządna na ten moment.
Ale jak już bardzo musisz cpp to poszukaj sobie na chomiku książki Symfonia
@deesu Znalazłem to tutaj na wykopie
"Zobaczmy co kurs tego Pana nam podaje za perełki:

Odc. 17 błędy:
1. i różnią się. Nie według tego człowieka.
2. 17 lekcja a on dalej używa wyłącznie zmiennych globalnych?! Przecież to jest bez sensu.
3. 1 bajt to nie jest 8 bitów! a sizeof(int)=4 nie oznacza, że zmienna ma 4*8 bitów. Ten człowiek nie wie co mówi.
4. signed int overflow - UB! Ten człowiek
@Init0 A jeszcze takie pytanko, co gdyby nagle Java przestała być pożądana na rynku pracy, czy przejście z Javy do innego języka jest jak nauka od 0, czy są jakieś podobieństwa pomiędzy Javą a innymi językami?
@nerfipro174: Broń Cię zaczynać naukę programowania od JavaScript!
Jak mi na rekrutację tacy przychodzą, to myślą, że rozumy pozjadali (szybko widać efekty pisania), ale jak zapytać o programowanie generalnie to rumieńce na twarzy.
JS nie nauczy Cię tak "życia" jak każdy z innych wspomnianych tu języków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)/
@nerfipro174: Musisz nauczyć się programowania, a nie tylko języka. Dlatego ważne jest, aby język przez swoje skomplikowanie nie przeszkadzał w nauce. Java/C# będzie bardzo dobrym wyborem, a popyt na nie na pewno nie zniknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nerfipro174 raczej w to wątpię, ten język miał taki trochę gorszy okres ale znowu jest coraz lepszy. Przejście na inny język nie będzie sprawiało za wiele trudności jeżeli nauczysz się programować. Jak chcesz to przeczytaj najpierw "zrozumieć programowanie" może trochę Ci to rozjaśni :)