Wpis z mikrobloga

Powracając do tego wpisu. Może ktoś tutaj czeka na rozwój sytuacji i pomoże mi z wyborem. ()

Tak jak to było w planach prawnik napisał przedsądowe wezwanie do zapłaty. Czekało sobie ono grzecznie na poczcie na odbiór przez panią Karaluch. Oczywiście awizowane dwa razy nie zostało odebrane i właśnie wróciło z pieczątkami do mnie.

Prawnik już zajmuje się pozwem na tej podstwie. Teraz mam pytanko, jak byście zrobili w takim przypadku. Stoję przed wyborem z 2 opcji.

Opcja 1
Wysłać paniusi maila z podpisanym skanem dokumentu/ plikiem PDF (chodzi o przedsądowe wezwanie do zapłaty), oraz napisać jej grzecznie o rozpoczęciu postępowania sądowego i ma 7 dni na oddanie kasy a po tym czasie pozew zostaje złożony. Jeśli w ogóle zareaguje, to może być afera.

Opcja 2
Ta opcja jest bardziej bezczelna z mojej strony i może skutkować dłuższym i mozolnym procesem. Czyli składam pozew bez poinformowania jej, w końcu nie odebrała informacji to znaczy według prawa akby ją odebrała. Ostatecznie wszystko będzie dostawała pocztą i nie ma gwarancji, że to w ogóle odbierze.

Mireczki, głosujcie! ;)

#afera #gownoburza #sadownictwo #prawo #wynajem #mieszkanie #karaluchy #pytanie

Co robić z pozwem?

  • Informować mailowo 33.6% (507)
  • Nie informować mailowo. 66.4% (1003)

Oddanych głosów: 1510

  • 71
@grzeszna: Nie. Nie. Nie. Nie. Życie nauczyło mnie, że ludzie to #!$%@?. Gdyby ona stała przed tym wyobrem wybrałaby bez wahania opcję nr 2. Zaufaj mi, takie blerwy trzeba tępić jak te gówna co były w mieszkaniu. Prawnik już widział wiele, dlatego zgadzam się z nim i idź w opcję nr 2.

Tak, niedostarczone dokumenty (nieodebrane) są traktowane jako "doręczone" wg polskiego prawa. Powodzenia
@grzeszna: gdyby chciała się dogadać to już by się dogadała. W takim wypadku składaj od razu pozew i niech babsztyl dodatkowo zapłaci koszty sądowe itd. Nie zapomnij także o odsetkach od dnia w którym powinna Ci te pieniądze zwrócić. Pogadaj także z prawnikiem czy w takiej sprawie możesz złożyć zawiadomienie do prokuratury, może uda się to dobrze uargumentować bo w końcu przetrzymywała i rozporządzała nielegalnie Twoimi pieniędzmi.