Wpis z mikrobloga

Cześć mirasy #webdev #wirtualizacja #vmware
popełniłem kolejny wpis. Dzisiaj porozmawiamy o snapshotach wewnątrz vmware. Mój blog praktycznie nie istnieje (zero reklamy = zero wejść) ;) ale czasem piszę tam o rzeczach z zakresu projektowania stron i administracji systemami IT. Jeśli ktoś nie ma co robić i chce się czegoś nauczyć.

ZBOINAPL | Porozmawiajmy o snapshotach

Jak już przeczytacie dajcie jakiś feedback. Kiedyś wprowadzę komentarze pod wpisami to może nawet ktoś zostawi ślad na stronie :)
  • 13
@zboinek: przejrzałem na szybki i mógłbyś dodać coś o snapach z pamięcią i wyciszeniem systemu. Opcja z pamięcią jest zaznaczona domyślnie co czasami powoduje problemy. Ostatnio mieliśmy przypadek że ktos tego nie odznaczył i po dwóch godzinach od rozpoczęcia dzwonił że snapshot długo leci. Maszyna to była baza sapa która miała 720GB Ramu :)
@eXe1987: Łohohoho takiej akcji jeszcze nie widziałem. Może dlatego, że nie spotkałem się jeszcze z z maszyną z taką ilością RAMU. Swoją drogą to ciekawy case bo nawet u bardzo dużych międzynarodowych klientów nie utrzymujemy, aż tak dużych baz SAPa. To jest ponad 22 kości 32GB dla jednej maszyny, to jest w ogóle stabilne?
@eXe1987: SAP Hane znam, chociaż nigdy nie wdrażałem. Jak się douczę to zrobię kolejne wpisy ;) Dzięki za feedback niech Ci Bóg wynagrodzi w czym tam chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)