Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj u swojej doradcy podatkowego, która kilka dni temu uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami rządu w sprawie opodatkowania #bitcoin i #kryptowaluty. Potwierdziło się, że trzeba rozliczyć każdą transakcję (no shit, internet to wie od kilku dobrych miechów). Do tej pory miałem to w pompie i płaciłem tylko podatek od wypłaty z bitbay. Teraz robie jednak podejście do napisania skryptu, który podliczy zysk/stratę od każdego barteru.
Od grudnia natrzaskałem jakieś 200 tyś transakcji na kilku różnych giełdach (w tym bitgrail, który już wyparował).
Ciekawe co mi z tego wyjdzie :D, jest tyle różnych niuansów do wzięcia pod uwagę, że nie wiem czy to w ogóle jest wykonalne.
  • 12
Musze rozliczac wszystkie transakcje nawet wymiany krypto na krypto.


@dominno: Tak, bo krypto nie jest uznawana za walutę tylko za towar, z tego powodu wg prawa nie kupujesz LTC za BTC, tylko sprzedajesz BTC za PLN i za PLN kupujesz LTC. Dlatego jeśli ktoś płaci za pizze na pyszne.pl BTC to powinien od tego również odprowadzić podatek.
@splitt: coś czuję, że niebawem niewiele osób będzie się w Polsce rozliczać. Wygodniej będzie grac anonimowo ,potem wynająć kancelarie założyć spółkę off shore , dać jej btc sprzedać raju podatkowym , potem wsiąść od firmy chwilówki za granicą i elo . US stara się #!$%@? system widzę.