Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy.

Posiadam router Xiaomi 3G z wgranym oprogramowaniem padavan. Chcę mieć zdalny dostęp do panelu administracyjnego routera. Założyłem sobie DDNS w serwisie no-ip.com bo nie mam stałego adresu IP.

Problem polega na tym że wyżej wspomniany DDNS po wpisaniu w przeglądarkę działa tylko z komputera podłączonego do tego routera. A chciałem móc wejść w panel administracyjny routera np z poziomu telefonu i internetu mobilnego.

Co może być tego przyczyną? Brak przekierowanych portów w routerze? Blokowanie tych portów przez dostawcę internetu?

Ponadto chciałem też uzyskać zdalny dostęp do serwera FTP (dysk zewnętrzny podłączony do routera przez usb) i sytuacja ma się analogicznie. Gdy jestem podpięty do sieci domowej, wpisuję w przeglądarkę ftp://mojdns to mogę przeglądać pliki na dysku.
Jednak poza siecią domową też to nie działa..

Proszę o porady

#internet #router #routery #siecikomputerowe #informatyka #komputery #sieci #it
  • 18
  • Odpowiedz
@s_t_u_l_e_j: niestety pomimo ustawienia tego dalej nie mam dostępu do panelu routera z internetu mobilnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Szukałem trochę informacji i czy próbować coś z ustawieniami DMZ? Internet domowy mam z multimedii i dostałem od nich modem który później jest podłączony do mojego routera.
  • Odpowiedz
@Dax13: Wygląda, jakbyś nie miał publicznego adresu IP. Jezeli nazwa DDNS rozwiązuje się na adres:
10.x.x.x
172.16-31.x.x
192.168.x.x

To oznacza, że to adres nieosiągalny z internetu.
  • Odpowiedz
@kthxbye: mam internet od UPC i dostałem od nich modemo router i do niego mam wpiety router Xiaomi z oprogramowaniem Asus/Padavan.

Router od UPC ustawilem w tryb DMZ
  • Odpowiedz
@kthxbye: dziękuję, udało mi się zdobyć dostęp do panelu administracyjnego routera i do serwera FTP.
Mam jeszcze jedno pytanie, bo na routerze mam zainstalowanego klienta torrent do którego wchodzę przez adres http://192.168.1.1:9091/

Ale gdy wpiszę w przeglądarkę z zewnętrznej sieci http://mojdns:9091/ to nie mam dostępu do tego klienta torrent. Da się to jakoś rozwiązać?
  • Odpowiedz
@Dax13 byc moze musisz wlaczyc dostep od strony WAN. Nie wiem gdzie ani jak, nie znam tego routera:) musisz poszukac w opcjach klienta torrent.
  • Odpowiedz