Wpis z mikrobloga

Mirki jest może tutaj kilku projektantów instalacji/sieci elektrycznych? Chodzi mi o uprawnienia budowlane. Cały czas zastanawiam się nad swoją ścieżką zawodowa. Zaczynałem studia z myślą o uprawnieniach do projektowania i nadzorowania. Jednak teraz jak widzę zarobki jako asystent to nie wiem czy jest sens poświęcać 2 lata zdobywania praktyki za głodowa pensje. Jak wyglądają zarobki osób które zdobędą uprawnienia? Warto wybierać taką ścieżkę kariery czy lepiej zająć się czym innym?
#energetyka #elektryka #elektrotechnika
  • 23
@ShortyLookMean może I bym lubił, ale wizja początkowych zarobków mnie przeraża i myślę, że skutecznie zniechecilbym się. Druga sprawa to mój social skil, raczej słabo z nawiązywanie znajomości. Jeżeli chodzi o it, w jakim kierunku iść, nie bardzo widzę miejsce dla kogoś po elektrotechnice.
@michal_piegus: Trzeba by się spytać naszych wykopowych programistów za 15k #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie po kolegach widzę, że na topie ciągle jest jest Java i C#. W nich chyba najłatwiej wystartować, bo jest największe branie.

Rośnie też popularność Pythona i systemów wbudowanych, ale chyba łatwiejszy start byłby od powyższych.

Ile to zajmie? Ciężko w godzinach czy tygodniach, ja bym to policzył w przerobionym materiale.

Polecam
@michal_piegus: Energetyka? Ponoć na elektrowniach w miarę dobrze płacą, ale ciężko się dostać.

No i jak masz skilla i uprawnienia budowlane, to jako wolny strzelec projektowanie HVAC też fajna fucha. No ale trzeba najpierw zdobyć skilla i uprawnienia.

W każdym razie jako szeregowy inżynier ciężko o dobrą kasę.

No chyba że wyjazdy z Alstomem, Siemensem, ABB czy czymś podobnym. Ale to mówimy o wyjazdach wielotygodniowych i wielomiesięcznych ( ͡° ͜
@Niewinnyk powiem Ci tak, porobiłem te wszystkie uprawnienia i potem owszem można dobrze zarobić ale trzeba #!$%@?ć i użerać się z ludźmi od rana do wieczora i tu nie ma znaczenia czy u siebie jako projektant czy u kogoś jako kierownik budowy, całkowicie zmieniłem pomysł na siebie i jestem bardzo zadowolony