Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy z #wroclaw, którzy ostatnio rejestrowali #samochody na Wrocławski adres, gdzie nie są zameldowani.

Już wiem, że się da i wystarczy dołączyć jakieś oświadczenie o miejscu zamieszkania.

Wiecie może, jak ten druk się nazywa?

Chciałbym przygotować wszystkie dokumenty przed wizytą, żeby jak najkrócej okupować okienko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@pitu120: @szakalakalaka: To było w formie zeznania, które na miejscu szybko się wypełniało - w sumie zajęło to może 2 dodatkowe minuty. Nie wiem, czy jesteś w stanie sobie to przygotować wcześniej. Jeśli bierzesz nowe auto w kredycie, poproś o kopię tego papieru, mi bez tego nie chcieli otworzyć linii kredytowej.
@szakalakalaka
@pitu120 spisujecie normalnie oświadczenie na czystej kartce przy pani w okienku, że mieszkacie we Wrocławiu. Nic więcej nie trzeba. Ale dziwię się, że chcecie na Wrocław rejestrować jak macie opcje gdzie indziej. Ja specjalnie jechałem w rodzinne strony i pisałem oświadczenie, że tam mieszkam. Wrocław ma najdroższe ubezpieczenia z całej Polski, w moim przypadku różnica sięgała prawie tysiąc złotych.
@szakalakalaka: to się nazywa po prostu "Oświadczenie o miejscu zamieszkania", tak jak napisałeś, ale miałem gotowca z neta i nie chcieli. Musiałem tak czy tak na ich druku jeszcze raz to samo pisać (byłem tam na Zapolskiej). Dostaniesz ten druk jak podejdziesz ze swoimi papierami, koleś będzie sprawdzał twoje dane, a ty sobie w tym czasie to wypiszesz.
@szakalakalaka @pitu120 : Ostatnio podczas rejestracji miałem ten sam problem (Chciałem zarejestrować auto w miejscu innym niż gdzie jestem zameldowany). W umowie kupna auta miałem miejsce zameldowania, a w nowym dowodzie nie ma już podanego (a chciałem zarejestrować we Wrocławiu, gdzie jest moje miejsce zamieszkania). Pan mnie przy okienku poinformował o ciągle trwającym obowiązku meldunku w RP oraz zapytał się mnie o to, jak jestem związany z miejscem zamieszkania (we Wro) (ile