Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy. Na jednym kompie na dwóch dyskach mam zainstalowany odpowiednio win7 64 bit i win7 32 bit. Na tym 32 bitowym nagle przestał działać internet po kablu. Rano korzystałem i działał a 3 godziny później po ponownym uruchomieniu już nie. Nie działa nawet ciągniecie neta z telefonu przez tethering przez USB mimo iż telefon prawidłowo wykrywa. Wcześniej też nie było z tym problemu. Co ciekawe na drugim systemie internet działa cały czas. Nie wiem co by się mogło tak samo z siebie spieprzyć. Livebox 2.0 od orange
#pomocy #komputery #internet
  • 8
@Hans_Olo: Nie działa. Przy próbie wywala , że system napotkał błąd. Sciągnałem inne wersje i to samo. Próbowałem ze starszymi, które są już na kompie wyszukując przez menedzer urządzen i też dupa.
@Hans_Olo: Udało się zainstalować najnowsze stery do Realtec gbe f. Controller. Internetu dalej nie ma. Został wykrzyknik przy Teredo Tunneling Interface ale to podobno jest niepotrzebne. Wyłączałem go i też bez zmian. System nie otrzymuje adresu ip
@Misjonarzz: raz spotkałem się z przypadkiem windowsa xp w którym coś się stało z protokołem IP. Miał podobne objawy. Na xp możliwa była reinstalacja protokołu. Nie wiem w sumie jak na 7. Szukaj w tym kierunku, ja w wolnym czasie też zobaczę.
@Misjonarzz: ostatnie co mi przychodzi do głowy to MTU. Tylko to jest mało prawdopodobne na routerze, MTU sprawiało problemy w czasach modemów USB. A tak poza tym to już chyba jakiś klasyczny kaprys windowsa i nie wiem jak dalej pomóc.