Wpis z mikrobloga

Wypisujcie tutaj swój wiek, miejsce zamieszkania, zajęcie, dochód netto na miesiąc oraz ile i na co wydajecie. Ja zaczynam.

21 lat, #warszawa, student, 3k (1k od rodziców, 1k stypendium i 1k kredytu studenckiego). Wydatki:

-wynajem pokoju z rachunkami 1150 zł,
-jedzenie 700 zł,
-kurs językowy 200 zł,
-kurs zawodowy 300 zł (średnia z całego roku)
-ubrania 200 zł (średnia z całego roku)
-rozrywka + pierdoły 150 zł
-datek na Kościół 300 zł (w wieku 15 lat powiedziałem sobie, że co miesiąc 10% będę przekazywał na KK).

Czasami wyjdzie mnie czasami więcej, ale rzadko mi się zdarza, żeby na koniec miesiąca mieć w portfelu więcej niż 50 zł.

#studia #studbaza #polska #pieniadze #kiciochpyta #poznan #krakow #wroclaw
  • 201
ale jeśli za żarcie dajesz 700 zł to coś jest bardzo nie tak


@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: Tyle kosztuje jedzenie, jeśli gotujesz sam i nie masz zamiaru jeść kurczaka z przecen.

No i ten pokój w cenie prawie kawalerki XD


@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: Kawalerka centrum to ponad 2,5k więc o czym ty gadasz.

Na czym polega niby kurs zawodowy? Przecież studia chyba masz dzienne, skoro nie zarabiasz.


@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: Robię to oddzielnie od studiów, na
Ale żarcie za 700 zł to jest żart.


@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: 20 zł na dzień to PRAWDZIWY luksus, jadam tylko kawior i homara. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kursy na necie masz za frytę, sam się uczyłem i moszna.


@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Zrób mi ACCA przez internet. Same opłaty za egzamin to kilka tysięcy.
@michal9797: Rydzyk i żarty o kasie. Co do kasy na twoim koncie - zerujesz na rodzicach i zadłużasz się na start w życiu, to zajebiscie mądre- tylko po to by mieć bananowe 3k i pokoj za gore kasy. I osobiście uwazam ze kasa na która nie zapracowałes nie jest twoja. Ja przeżyłem większość studiów za polowe tej kwoty- i to mieszkając we wro. Kursy miałem z uczelni, języka uczyłem się sam,
zadłużasz się na start w życiu, to zajebiscie mądre


@woda48: Opłacam za to kursy i certyfikaty, które w przyszłości zaprocentują.

pokoj za gore kasy


@woda48: takie są ceny za pokój w ludzkim standardzie

osobiście uwazam ze kasa na która nie zapracowałes nie jest twoja


@woda48: nie obchodzi mnie co ty uważasz

Ja przeżyłem większość studiów za polowe tej kwoty


@woda48: ja chcę żyć, a nie przeżyć

języka uczyłem