Wpis z mikrobloga

#xiaomi #mihome #smarthome Mirki, mam zestaw MiHome dzialajacy w oparciu o dwa gatewaye. Łącznie 30 urządzeń. Dzisiaj nadszedł czas na zmianę routera. Przesiadam sie z TPLinka na Xiaomi Mi Wifi 3. I pytanie - jak zmienić sieć SSID z którą łączy się Mi Home. Da się, czy trzeba resetowac każde urządzenie i dodawac do Mi Home od nowa? Sprawa pilna, będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  • 11
  • Odpowiedz
@toniacz89: najprostszy sposób to ustawić w nowym routerze takie samo ssid jak na starym. Możesz też zrobić reset gatewaya a dodane urządzenia powinny zostać (u mnie zostały)
  • Odpowiedz
@toniacz89 taktyk bo też mnie to czeka. Dlaczego akurat ten router Xiaomi? Ja zmieniam na Huawei bo potrzebuję z wejściem na sim.

P.S. 30 urządzeń whoa, co tam masz? Pochwal się. ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier Da się ale w Yeelight aplikacji, po stworzeniu grupy. Albo w MiHome podczas tworzenia sceny da sie dodac ustawienie wiecej niz jeden żarówki, ale nie wiem czy o to Ci chodziło. W razie czego PM :)
  • Odpowiedz
@toniacz89 chodzi mi o to, że w jednej lampie mam 3 żarówki no i chcę nimi wszystkimi na raz sterować kostką czyli jakimś ruchem włączyć jeden tryb, innym drugi i żeby ten jeden ruch działał na wszystkie żarówki. :p
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier No to dodajesz nową akcję gdzie wybierasz "po kliknieciu switcha" i jako wynik akcji dodajesz oddzielnie dla każdej z żarówki to co ma sie zmieniać. Może uda mi sie zaraz podesłać screen.
  • Odpowiedz