Wpis z mikrobloga

Witam Mirki! Parę dni temu miałem kolizję z nie swojej winy. Samochód jakim jechałem to vectra b. Gościu wjechał mi w dupę i jest do roboty na pewno zderzak, klapa, jedno światło, skrzywiona jest podłoga i nie wiadomo co jeszcze. Koleś z pomocy drogowej mówił, że może być szkoda całkowita i trochę się obawiam, żebym nie był na tym w dupę bo w samochodzie półtorej roku temu była zamontowana nowa instalacja LPG, która jest jeszcze na gwarancji. Czy przy obliczaniu wartości samochodu przez rzeczoznawcę będzie to brane pod uwagę?
#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #szkodacalkowita
  • 6
Tak. Likwidator musi widzieć papier świadczący o tym że do samochodu należy doliczyć trochę groszy. Przy likwidacji szkody z OC sprawcy pamiętaj że szkoda całkowita jest przy 100% wartości auta. Jak wymieniałes ostatnio jakieś elementy np amortyzatory, elementy układu hamulcowego to też bierz papiery i najlepiej żeby był przebieg na nich. Jak nisko wyceni i będzie całkowita to szukaj niezależnego rzeczoznawcy który policzy wartość auta jak należy (bez zanizania wartości i zwiększania