Wpis z mikrobloga

Zacząłem wczoraj azjatycki trip - na początek Budapeszt, jutro lecę do Kazachstanu, a za 3 dni ląduję w Bangkoku i zostanę w tamtych rejonach przez kilka tygodni - zapowiada się sporo zdjęć i nowych wpisów :) Dla chętnych zrobię też podsumowanie cenowe - loty, hotele, wydatki na miejscu. Ale to za jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na razie - nowy wpis, który na blogu wylądował już kilka dni temu. O hotelowych pokojach.

Stękanie i dziwne dźwięki zza ścian, kradzieże, brak ciepłej wody, brak prądu, kraty w oknach i zamknięte wszystkie wyjścia… W różnych miejscach świata można trafić na wiele różnych irytujących sytuacji. Niektóre wynikają ze zwykłego chamstwa, inne ze zwykłych nieporozumień, jeszcze inne – z najzwyklejszych różnic kulturowych. I czasem, gdy myślisz, że za fajne pieniądze trafiłeś świetny hotel, przychodzi godzina 23, a Ty szykujesz się do spania. Po kąpieli pragniesz tylko jednego – odpocząć i zregenerować się przed kolejnym, ciężkim dniem podróży. A w tym momencie za ścianą zaczyna się koncert jęków i stękania…

Link do wpisu

#zwtravel
  • 28
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
@gosvami: nie wiem, czy tańsze, mi się spodobało, jak zobaczyłem ceny BUD-TSE. Na początku chciałem polecieć na jakiś tydzień-dwa do Kazachstanu i wracać, ale jak zobaczyłem do tego przelot do Bangkoku za <500 zł z Astany, to w sumie tak wyszło :) Za całość Wrocław - Bangkok z postojami w Budapeszcie i Astanie jakieś 650 zł.
  • Odpowiedz
@gosvami: ale jeśli miałbyś patrzeć tylko na cenę, to pewnie się nie opłaca - bo musisz dostać się do Budapesztu, później przesiadki w Astanie i jeszcze w Nowosybirsku. Dużo kłopotu, jeśli olewasz wszystko po drodze i chcesz tylko do Bangkoku :D
  • Odpowiedz
@pedros92: od lat robię strony internetowe, jako zajęcie dodatkowe, po godzinach, ale robię jedno proste zlecenie raz na miesiąc-dwa. Miałem w PL firmę, sprzedawałem kredyty, ale jakiś czas temu wyjechałem na ponad pół roku na Islandię, i na razie nie mam stałego zajęcia - ale jak wrócę, na pewno czymś się zajmę :)
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: jakbyś napisał że w obie, to bym musiał szczękę z podłogi zbierać ;) Ale i tak cena końcowa robi niezłe wrażenie - tym bardziej że też lecę do Tajlandii za kilka dni i mi wyszło jakoś 1700 PLN za loty tam i z powrotem. Tylko u mnie już bez objazdów :)
  • Odpowiedz
@Duckkiller:

Wrocław -> Budapeszt Polski Bus
Budapeszt -> Astana Wizz Air
Astana -> Bangkok (z przesiadką w Nowosybirsku) S7 Airlines

w Azji mam jeszcze lot na Bali i na Borneo z Kuala Lumpur - tutaj Air Asia

powrót:
Singapur -> Londyn Norwegian

generalnie szukam przez Skyscannera i podobne wyszukiwarki, tutaj przypadkiem znalazłem ciekawe loty S7 właśnie za pomocą Skyscannera. Norwegian za to ma lekki błąd cenowy przy lotach z Singapuru i
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu
Jeśli po Bangokou rozwazasz czy uderzyć na północ czy na południe to zdecydowanie północ.
Chiang Mai i okolice na górze są znacznie fajniejsze i dają więcej możliwość (granica, klimat itd) niz mocno komercyjne i turystyczne poludnie, rajskie wyspy i te sprawy.
  • Odpowiedz