Wpis z mikrobloga

@joolekk @Bachal Wiadomo że tematyka piosenek w każdym języku mniej więcej na jedno kopyto, ale rzuciło mi się w uszy ze tu się nawet nie bawią w jakieś metafory że w pustej szklance pomarańcze, tylko w co drugiej piosence me duele el corazón i mamy hit
@feba wszystkie krążą dość prymitywnie wokół tematu miłości, oraz jej konsumpcji, a nawet zdrady. Z ciekawostek to piosenka Enrique Iglesias - duele el corazón rozpoczyna się od 'chcę skończyć ci na twarz' ( _)
@feba: no w muzyce anglosaskiej też tylko love and broken heart. Jak pewnie w 99% popowych piosenek na świecie, bo dobrze się to sprzedaje :P W muzyce alternatywnej/rockowej czy innej, której w języku hiszpańskim w naszych radiach nie uświadczysz, są bardziej oryginalne teksty, chociaz wiadomo, miłość chyba w każdym gatunku stanowi sporą część tematyki tekstów.
@zdzislaw_in: No w sumie jakby ci w Polsce puszczali jakieś vox fm ze stężeniem 150% disco polo, to polskiej muzyki też byś miał dosyć. Krajów hiszpańskojęzycznych jest w cholerę, a w każdym są różni wykonawcy, nie tylko pop, cumbia i reaggeaton (który przez wielu jest wyśmiewany tak, jak u nas discopolo).
@kociolek2 nikt normalny w Hiszpanii nie słucha reaggeatonu. Jeśli rzeczywiście interesuje Was muzyka trochę bardziej wartościowa, to zostawiam tutaj kilku artystów latino/hiszpańskich, którzy zajmują się muzyką na nieco wyższym poziomie, oczywiście pomijając cumbie, którą robi się dla zabawy ;)

Joan Manuel Serrat (cantautor) - poezja Machado i Hernándeza, poza tym mistrzowskie albumy własnej produkcji jak np. Mediterráneo
Joaquín Sabina (cantautor) - wszystko :)
Silvio Rodríguez (cantautor) - piosenki takie jak La Maza,
@mielonybigos: Dzięki za odpowiedź. Dla mnie Julieta ma znaczenie sentymentalne... Zresztą byłem na koncercie w Madrycie (sama Julieta jak wiadomo nie jest Hiszpanką, lecz Meksykanką, ale akurat trafiłem na jej koncert w Madrycie). Wspaniała sprawa, byłem w pierwszym rzędzie i w ogóle czad.

A co na ten temat myśli pani właścicielka tego wątku?
@feba: ?

Wrzucę jeszcze jednen kawałek...
mike78 - @mielonybigos: Dzięki za odpowiedź. Dla mnie Julieta ma znaczenie sentymenta...