Wpis z mikrobloga

Mireczki, jako iż pare osób się pyta o rozwinięcie sporu, kontynuacja tego wpisu --->Link

Jakiś czas temu pisałam, że wynajętym mieszkaniu odkryłam wieczorem prusaki w ogromnych ilościach (te robaczki wychodza jak jest cicho i nikt nie łazi po mieszkaniu). Były próby dogadania się z właścicielką w celu usunięcią niechcianych lokatorów, jednak nic z tego. Wypowiedziałam więc umowę na podstawie Art. 682 K.C., wtedy właścicielka postanowiła się kłócić. W jej mniemaniu nie ma takiej opcji, bo mieszkanie przed wynajmem oglądałam i trzeba było to zauważyć wcześniej. W prawie jasno jest napisane, że nie ważne, czy wiedziałam czy nie to mam prawo wypowiedzieć umowę bez okresu wypowiedzenia. Ona nie akceptuje tego prawa xD. I rozpoczyna się karuzela #!$%@?.

Pisze mi, że zapłata za czynsz obowiązuje mnie jeszcze 5 mcy i mam za niego zapłacić. Ona specjalnie przyjechała do Wrocławia żeby podpisać ze mną umowę i teraz jaja sobie robie, że rezygnuje po niecalym miesiacu. Ale skoro nie mieszkam i tak, to ona wynajęła komuś już innemu ten pokój to mam się z nim dogadać jak opłacamy rachunki za wode, gaz i prąd??? xDD Nie wiem, czy ja ją dobrze rozumiem, ale spoko xDDDD Fakt, że wysyłałam jej dokładnie przytoczony artykuł prawa, a całą tą akcje skonsultowałam z prawnikiem - ona nie uważa prawa za coś czemu powinna się podporządkować... hur dur umowa!!

Kilka dni później przesyła mi rachunki do zapłaty za miesiąc cały, a za gaz za dwa miesiące i każe zapłacić. W związku, z tym iż minął jej okres jaki dałam na oddanie mi kaucji za mieszkanie oraz części miesiąca od wypowiedzenia umowy do 31 stycznia.Nawet nie mówiłam nic juz o tych rachunkach, bo zamierzam zapłacić cześć za zamieszkany okres tylko, ale już nie chciałam jej bardziej #!$%@?ć o takie małe kwoty. Poinformowałam ją, że ma dodatkowo tylko 7 dni na oddanie moich pieniędzy, jeżeli nie prześle to dostanie już pismo od prawnika (przedsądowe wezwanie do zapłaty - wszystko wykonuje zgodnie z instrukcjami prawnika).
No i otrzymałam taką oto odpowiedź jak w obrazku ;)

Już myślałam, że zaprzestanie tej głupiej dyskusji, ale ona była w biurze maklerskim!! ;D Już tylko pozostaje mi się z tego śmiać! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wołam @ostoja i @paranoidandroid

#afera #wroclaw #wynajem #prawo #januszewynajmu #gorzkiezale
grzeszna - Mireczki, jako iż pare osób się pyta o rozwinięcie sporu, kontynuacja tego...

źródło: comment_IWHb7l2z2QlJUGKg85Lu14F3UuS23XHP.jpg

Pobierz
  • 120
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (94)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Reepo @nofink @isInteger @przyjaciel_golomb @Samol94 @MadIen @Virgo92 @ToJaZabilemMufase @Dariel @ImYourPastClaire @sodomek @Arcyksienciuniu @PanKracy582 @gdyzgasnieswiatlo @moonlisa @gr4chojnice @nuker92 @wrobelzawodowiec @czarnuci @robertoskit @Agasaya @menstruacyjnakaszanka @Ojezu @Vadzior @szasznik @Lotczyk @zbii777 @meloon @abrachamlincoln @Neq @xXProLiteXx @Cicion @