Wpis z mikrobloga

Nie mam wykształcenia w IT, ale ze względu na ukończoną filologię angielską dostałem robotę na helpdesku. Zauważyłem, że w wielu ogłoszeniach wymaga się wykształcenia związanego z IT, a chciałbym iść gdzieś wyżej za jakiś czas. Myślałem o podyplomowych studiach z projektowania i administracji serwisów WWW na UMK. Czy ktoś był na czymś takim? To formalność (jako że to podyplomówka) czy da mi - humaniście - po dupie?

Wiem że jest hejt na studia i ceni się bardziej umiejętności, ale nie mam praktycznie żadnych jeszcze xD


#informatyka #pracait #praca #pytanie
  • 10
@WillyJamess: Możesz spróbować iść do Cosinusa na szkołę policealną - Technik Informatyk by rozpocząć swoją przygodę, trochę nudą będzie powiewać czasami jeśli ktoś wie coś więcej niż jak odpalić przeglądarkę ale dostaje się dostęp do Akademii CISCO i dają certyfikat z tych kursów i to wszystko za darmo więc dla mnie na początek jak znalazł.
@WillyJamess: pytanie w czym się dobrze czujesz ?
Bo podyplomowe mogą okazać się strata kasy i czasu. Sam ogarniesz materiał w 3 miesiące.

Głównie liczy się chęć do pracy, zapal oraz dążenie do celu wolę zatrudnić helpdeska który chce być devem/architektem, niż helpdeska który woli być helpdeskiem i robić od A do B
Głównie liczy się chęć do pracy, zapal oraz dążenie do celu wolę zatrudnić helpdeska który chce być devem/architektem, niż helpdeska który woli być helpdeskiem i robić od A do B


@Krakenoidas: Inni natomiast wolą zatrudnić helpdeska który będzie chciał być helpdeskiem bo po co za 2 lata szukać nowego pracownika.