Wpis z mikrobloga

@BQP: Polecam, ale nigdy nie miałam innego (np z regulowaną temperaturą) więc też nie mam porównania (ten co mam był prezentem pod choinkę). Grunt żeby był pod skosem i miał pojemnik na tłuszcz, np poniżej masz foto (mało apetyczne :D) które pokazuje ile tłuszczu się zebrało z robienia dwóch burgerów (boczek i wołowina), więc na pewno na to bym zwróciła uwage. Niektóre mają regulowane nóżki że możesz je dać pod skosem
Pobierz kicioch - @BQP: Polecam, ale nigdy nie miałam innego (np z regulowaną temperaturą) wi...
źródło: comment_ryB3REgnTQ1wHgSsWQiwPtNalwDCIadj.jpg
@kicioch: dzięki za informację. Od kiedy przeprowadziłem się do bloku myślę nad takim grillem (w domu sezon na grilla nigdy się nie kończy :D), więc na pewno wezmę pod uwagę Twoje rady. Jeszcze raz dzięki.
@BQP: Dostępność jest, ale co z tego. Żeby nie nasyfić dookoła to biorę cały grill nad zlew, co samo w sobie już nie jest wygodne + wody użyć trzeba, wilgotna szmatka to za mało, więc z wodą też ostrożnie, żeby nie zalać w środku. No generalnie znam bardziej komfortowe w czyszczeniu sprzęty. Ah... Wiele zależy od tego co się przygotowuje, karkówka w przyprawach zostawia dość sporo syfu :P
@BQP: Te wyjmowane są dlatego lepsze, że grill musi ostygnąć zanim go w ogóle dotkniesz (te płyty), co powoduje że resztki tłuszczu zastygają i ciężko by było takiego gnyba szorować pod zlewem :D