Wpis z mikrobloga

Z takich ciekawostek #bambusowylas

W całej swojej 6 letniej tajwańskiej karierze wiele razy musiałem zmierzać się z Polakami nieodróżniającymi Tajwanu od Tajlandii. Boli to Tajwańczyków, boli to i mnie ale na brak ogarnięcia niektórych ludzi nie można nic począć.

Z drugiej strony to co się czasami zdarza na Tajwanie (podobne oseski); komentarze typu: Polska to nie kraj komunistyczny? A to komunę macie i mogłeś tutaj przyjechać? Uciekłeś przed rządem? Głód macie?

Najlepszy komentarz gdy podczas relacji sportowej Polak nie dostał się na podium usłyszałem z boku: „ Amerykaniec nie wygrał to pół biedy ale jak Polak wróci do Polski to chyba słuch o nim zaginie:(”

()

Po dwóch stronach globu znajda się idioci mimo wszystko uznałem to za coś interesującego bo skądś to przekonanie się wywodzi i funkcjonuje u niektórych po dziś dzień (podobnie w Japonii, Korei).

Zdjęcie z poniedziałku - dla urozmaicenia. Droga do pracy i KEK

#ciekawostki #tajwan #bambusowylas #swiat #azja #dalekiwschod #polska #polak #stereotypy #janusze
Soju - Z takich ciekawostek #bambusowylas

W całej swojej 6 letniej tajwańskiej karie...

źródło: comment_rZgHmM8qc9COBSmKhbjFLbOlMKKMkaZm.jpg

Pobierz
  • 8
@Gasquet: ale traktować Polskę prawie jak Koreę Północną? Często gdy po raz tysięczny ktoś się mnie pyta skąd jestem słychać a właściwie to nic nie słychać - następuje cisza... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wszyscy są tak niedouczeni ale ten procent czasami denerwuje. Wiele Tajwańczyków wie coś o Polsce - m.in. przez to ze spora część studiuje w Polsce medycynę (to jest temat na osobny wpis - Tajwańczycy studiujący w Polsce medycynę maja swoje przezwisko/określenie 波波 bobo; wyśmiewani są ze nie mogli się dostać na Tajwanie to pojechali do Polski.
@Soju: To zupełnie jak z Polakami, którzy wyjechali do USA w stanie wojennym i od tego czasu nie byli w Polsce.

Ile razy Polacy mieszkajacy w NYC, pytali mnie czy kiedykolwiek jadłem w Mcd, czy nadal używamy budek telefonicznych oraz ile butelek wódki musiałem dać w urzędzie żeby wyrobić paszport ( ͡º ͜ʖ͡º)