Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym poznać obiektywną opinię, ewentualnie argumenty do rozmowy, której najpewniej mogę się spodziewać w najbliższym czasie.
Przedstawię temat w skrócie:

Będziemy mieć z dziewczyna dziecko w kwietniu. Oboje jesteśmy na dorobku. Brak auta. Solidarnie moi jak i jej rodzice zobowiązali się do pomocy finansowej w związku z weselem, ale to dopiero za 1,5 roku. Pozostaje problem samochodu, bo tak: moi rodzice 70 lat, dawno na emeryturze, żyją bez przepychu, a nawet biednie bo wiele nie mają i zadeklarowali się dac 10k (bo więcej nie mają, wychowali 3 dzieci), ale z myślą ze drudzy rodzice dadzą tyle samo.
Drudzy rodzice w kwiecie wieku lat 45, dobry samochód, 2 mieszkania pod wynajem+swoje, 2 wycieczki w roku must be (sezon letni ciepłe kraje, a zimowy narty) powiedzieli ze nic nie dadzą bo 10k wystarczy a samochód kupimy po ślubie. Ja nie chce nikomu zaglądać w portfel, ale maja jedyną dorosłą córkę! Szkoda mi swoich rodziców bo oni muszą sobie odmawiać do tego stopnia ze jestem w stanie nie wziąć pieniędzy od moich rodziców i kupic byle co za 3-4k za pieniądze ktore mamy odłożone na "czarna godzinę".
Mirki, co mam zrobić?
#feels #zwiazki #wesele #odwiadczyny #problem #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
  • 219
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie kupuj byle gowna, bo bedziecie miec male dziecko i auto bedzie potrzebne (chocby pojechac do lekarza). Od rodzicow swoich i jej nie oczekuj niczego. To Wasze zycie, wasza decyzja o samodzielności. Radzcie sobie.
  • Odpowiedz
  • 437
@AnonimoweMirkoWyznania ja bym nie brala pieniedzy od rodzicow na Twoim miejscu. Slub mozna wziac skromny, cywilny czy tez koscielny. Jak kogos nie stac na wesele to niech go nie robi, rodziny powinny zrozumiec a zadluzac sie nie warto na popijawe.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: samochód to nie tylko kupno samochodu, ale i remonty i ubezpieczenie i paliwo i przeglądy, opony itd...
zastanów się, czy samochód jest Ci niezbędny i czy Cię na niego stać... jesli mieszkacie w większym mieście to generalnie samochód bywa zbędny, bo komunikacja miejska itp dają radę.

no faktycznie nieco #!$%@? podejście ze strony teściów...
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem tylko, że nie masz prawa wymagać więcej od rodziców różowego, niezależnie od ich sytuacji materialnej czy finansowej. To że zarabiają więcej niż Twoi do niczego ich nie zobowiązuje.

Pytanie: Czy auto jest niezbędnie niezbędne?
  • Odpowiedz