Wpis z mikrobloga

Strzelectwo sportowe od kilku lat to tylko wytrych do chodzenia z klamką po mieście.

I nie mów że nie, bo każdy nowy "strzelec sportowy" w internecie na wyrywki zna rozporządzenie które jego zdaniem zmienia pozwolenie sportowe na pozwolenie do obrony osobistej


@graf_zero: prawda jest taka że mało który nosi. Bądźmy poważni.
@sops:

I jaki wyrok z tego postrzelenia? Co ustalono?


Nie mam dostępu do tych informacji.
Jednoznacznie można jednak stwierdzić, że gdyby zamiast broni w tym momencie miał na przykład piłkę, to instruktor by żył, a sam napastnik by trafił tam, gdzie jest teraz lub pod odpowiednią opiekę psychologiczną.
prawda jest taka że mało który nosi. Bądźmy poważni.


@martwy_kotek: To też fakt :D

Ale istotne jest podejście. Strzelcy sportowi to już rzadko są osoby które chcą rywalizować w strzelaniu z 22lr do tarczy, a coraz częściej miłośnicy faktyczności, których broń podnieca. Czyli generalnie NORMALNI hobbyści uzbrojenia.
I nie ma w tym nic złego, ale nie oszukujmy się że to jest wyjątkowa kasta ludzi. Są statystycznie normalni.
@976497: Jak nie wiesz to co powielasz? Byc moze doszlo nieszczesliwego wypadku a nie zaplanowanej akcji. A jak bym zamiast maszynki do golenia mial paletke do pingponga to bym sie nie zacial. ZAKAZAC WSZYSTKIEGO!
I nie mów że nie, bo każdy nowy "strzelec sportowy" w internecie na wyrywki zna rozporządzenie które jego zdaniem zmienia pozwolenie sportowe na pozwolenie do obrony osobistej (poza pojazdami komunikacji publicznej).


@graf_zero: Każdy nowy strzelec sportowy musi znać to rozporządzenie na wyrywki, ponieważ ta wiedza wymagana jest do uzyskania pozwolenia na broń i sprawdzana jest na odpowiednim egzaminie.
@martwy_kotek:

notak, ale wytłumacz to takiemu, co myśli, ze jak masz broń to chcesz zabijac, a jak masz nóz to idziesz smarować chleb masełkiem

Chochoł, kto tak powiedział? Za to ci z drugiej strony twierdzą że posiadacze broni to wyjątkowo cenni obywatele i nigdy nie popełniają przestępstw.
@976497: czyli w żadnym. bo jednego używam do sportu a drugiego do robienia sobie jedzenia. A jak wejdziesz mi do domu i spróbujesz zrobić krzywdę to może mi za broń posłużyć nawet patelnia i nawet patelnią mogę Ci zrobić krzywdę. nie kupiłem broni czy noża z zamysłem atakowania ludzi czy obrony, ale jak będę musiał bonić zycia swojego czy rodziny to użyje tego tak jakbym używał gaśnicy.

Czego nie rozumiesz?
Ja tylko chciałem powiedzieć, że pomogę każdemu chętnemu w zrobieniu pozwolenia na broń. Przeciętny koszt zrobienia uprawnień w #trojmiasto i okolicach to 1600 zł.

Jeżeli jesteś:
- niekarany
- zdrowy psychicznie
- masz skończone 18/21 lat

To spełniasz już większość warunków. Pozostaje tylko zdać prosty egzamin PZSS i dalej to już formalności.
Pobierz P.....k - Ja tylko chciałem powiedzieć, że pomogę każdemu chętnemu w zrobieniu pozwol...
źródło: comment_1KOI7ycN06ctFfJU70yqk2mKnt3EHYxj.gif
W jaki sposób większa obecność broni wpływa na rosnącą satystykę rozbojów z ostrym narzędziem?

Tak samo wpływa, jak to widać po zachowaniu policji USA wobec wszelkich podejrzanych (uzbrojonych, czy też nie):


@976497: bardzo ładnie nie odpowiedziałęś na pytanie. napiszę jeszcze raz:

Jak powszechność broni wpływa na fakt, że coraz więcej osób w Polsce decyduje się na rozbój z użyciem noża?