Wpis z mikrobloga

@majk3l Tu jest właśnie problem, mam AMD PHENOM X4 840 i MSI 760GM-P33 i wymieniam, bo płyta mi się uszkodziła i w losowych momentach komputer się wyłącza, próbowałem wiele razy to naprawić ale bez skutku
Procesor nie jest uszkodzony, ale wolę już wymienić na coś nowszego/nieużywanego, bo zarazem płyta i procesor są z drugiej ręki. Mam aktualnie GOODRAM DDR3 4GB 1333, tylko jedną kość, bo druga mi umarła. Jeżeli byłaby możliwość "podniesienia
@glukonard: Jeżeli ten ram to nie Low Voltage (DDR3L), nie połączysz go z G4560, bo usmażysz procesor.

Weź może poszukaj czegoś na H61 i jakiegoś i5-3470 jeżeli chcesz zaoszczędzić.

Alternatywnie, G4560 + jakaś mobo na H110 (+update BIOSu) + jakieś 4 albo 8GB DDR4 i jazda. Ale wtedy patrzysz na okolice 600-700zł.
@glukonard: myslę, że właśnie w twoim wypadku pozostanie przy DDR3 ma sens. Także G4560 + jakaś mobo na H110 na DDR3 (!) i kiedyś dokupisz sobie jakiegoś i5/i7.

BTW: wymiana twojego X4 z dopłatą Cię interere?
A jeżeli zainwestuję w DDR4, to czy później będę miał wygodniej w upgrade'owaniu komputera, czy lepiej przyoszczędzić na DDR3?

@Xerlathoatl Czy i5-3470 jest jakoś zauważalnie lepsza, jak podkręcony i5-2500K?

@majk3l Zależy na co chcesz wymienić ( ͡º ͜ʖ͡º)