Wpis z mikrobloga

Jak zwiększyć zasięg Wi-Fi w domu?

Dom jest piwnica, pater i piętro, narysowałem schemat jak mniej więcej wygląda z zasięgiem
W jednym rogu domu modem jakiś tp-link, po przekątnej Internet ma słaby zasięg, piętro góra, dół można pomarzyć o Internecie. Na górze działa z resztą tylko w pokoju nad modelem.

Miałem kilka wzmacniaczy w różnej cenie i mocy, ale każdy mi nie zadziałał. Albo nie działa albo ciągle zrywa i działa jak gówno, bo w jadalni już za słaby zasięg ma, salon to samo, korytarz czy pokoje2 na gorze też nie bardzo działają.

Myślałem może, żeby kupić antenę 360* zewnętrzna jakaś za ok 100zl i zamontować nad biurkiem co jest modem. Ma to sens?
Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł i co polecacie kupić ;)

Ps. Podwórze też mam spore i marnie działa ale jakoś do połowy jest zasięg.

Ps1. Raczej nie chcę tego do gniazdka co rozsyła zasięg po sieci el, bo mam w większości dwie czasem 3 żyły, do tego trochę w miedzi, trochę w aluminium.


trójkąt to modem serce to tv i 2 komputery, gwiazda to gniazdo telefoniczne

masiiek - Jak zwiększyć zasięg Wi-Fi w domu?

Dom jest piwnica, pater i piętro, nar...

źródło: comment_wLoZu5EAoakwGti0ZWHCtlhXyQ2Vg9Tx.jpg

Pobierz
  • 24
Mam 1-piętrowy dom w kształcie powiedzmy na planie prostokąta na jednym końcu jest router na górze i on sam jest w stanie doprowadzić na całym piętrze sygnał i na klatkę schodową, która jest na środku domu. W salonie i kuchni i reszcie nie ma wg zasięgu dobrego. Kupiliśmy kilka lat temu router dodatkowy i postawiliśmy przy klatce schodowej mamy na sygnał #!$%@? jest wszędzie nawet dochodzi do domku gospodarczego oddalonego od domu
@masiiek: co ludzie mają tą awersje do kabli?, kupujesz kolorowe i układasz we wzorki na ścianie, sa koryta kablowe, można skuć, przewiercić się kominem (mało syfu) jebnąć po elwacji... #!$%@? nic tylko ciągać druta po mieszkaniu aż miło, PEL w każdym rogu i masz #!$%@? w wifi (punkt elektryczno logiczny tj 2 gniazda ethernet i 2 elektryczne)
@wytrzzeszcz: nie podobają mi się kable na wierachu, kilka lat temu był remont i nawet nie myślę o nowym ściany nie są brudne to i ich malować nie będę. komin mam w salonie na ścianie gdzie telewizor a drugi na ścianie kuchnia/łazienka. a tak to najlepszy sposób ale nie przeciągne kabla. gniazdo jest pod dwuletnia elewiacją i jej też nie będę kuł a bardzo mi nie pasuje ten kabel ale nic
via Android
  • 0
@CrazyxDriver nie da rady bo poza pokój z modemem jest slaby Internet na telefonie działa, ale dac drugi modem do którego będą 2komputery podłączone i 3 telefony może byc za słabe
Dlatego szukam anteny albo dwa kable po suficie i ścianie trzeba ciągnąć
@masiiek: tak niestety jest jak się nie zaplanuje podstawowych rozwiązań podczas remontu. Wystarczyło puścić malutką plastikową rurkę przez lub wzdłuż ścian w zależności od układu pomieszczeń, a dziś nie miałbyś żadnego problemu.
@masiiek: remont, elewacja też nowa a przewody w ścianie zostały stare aluminiowe dwużyłowe? Bardzo nierozsądne.

U rodziców miałem podobnie i teraz powiesiłem na środku Unifi AC Lite na wszelki wypadek ustawiając kraj na USA i ładnie pokrywa wszystko. Dodatkowo oświetla w nocy korytarz choć miałem to wyłączyć ale ojcu się spodobało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skrętkę przez strych, zasilanie POE. U Ciebie zrobiłbym podobnie, skrętka po rogu