Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób często podróżujących samolotami. Czy na lotniskach w Polsce często chodzą panowie z SG/Policji z psami wykrywajacymi narkotyki? Jak się przechodzi przez bramkę to ona wykrywa tylko metale nie? Pytam, bo za tydzień wybieram się na wakacje. Raz przypadkiem udało mi się polecieć tak do Londynu (nieświadomie, miałem w portfelu).

#wykopjointclub #lotnictwo
  • 29
@qwerss: w Polsce się nie spotkałem, ale raz zdarzyła się sytuacja, gdzie po wylądowaniu i odebraniu bagażu, przy wyjściu na główną halę przylotów, stała kontrola z psami i każdy z pasażerów został obwąchany wraz z bagażem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qwerss: mnie i towarzyszkę podrózy dwa razy szczegółowo przeszukiwali, łącznie właśnie z portfelem. Raz w wawie i raz w Madrycie. To są ponoć wyrywkowe kontrole, raczej zależy od tego czy wyglądasz/wygladacie jakoś dziwnie :D
@qwerss Art. 55 U.P.N. | Przemyt Narkotyków | Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu, przewozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy środków odurzających, substancji psychotropowych lub słomy makowej,

podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

No jak ci przypiszą mniejsza wagę to tak ale nie liczył bym na to
@qwerss grzywna plus ograniczenie wolności. Nie bądź taki pewien, nie masz określonej ilości więc pozostaje to w woli sędziego.

Mi 3g nie uznali za mniejszą wagę i zeznanałem że kupiłem w Polsce bo nie mieli jak udowodnić przemyt :)