Wpis z mikrobloga

#mirabelkopomusz Mirabelki znające sie na kudłach-pomocy! Niestety wrocil do mnie przykry lupiez tlusty. Oczywiscie wlosy wypadaja jak powalone, strupy i w ogole tragedia. A wszystko przez to ze musialam kilka dni uzywac szamponu-rypacza z Garniera-Ultra Doux z jakimis cudownymi olejkami (Taaa ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) Zla jestem jak cholera. Moze sa Mirabelki ktore podalyby mi produkty ktorymi odratuje kłaki. Mam poki co jeszcze Jantar pod reka, ale boje sie ze przekombinuje i wlosy bardziej #!$%@?. Z gory dziekuje drogie Mirabelcie. #rozowepaski #wlosy
  • 75
@plusy_ujemne @plusy_ujemne z tym glutkiem fakt włosy są ładne, chyba jedyna rzecz jaka mi sie sprawdziła. Rozpieprzaja mnie rady na grupach, czesz wlosy na mokro z odżywka, nie czesz włosów na sucho, bo siano a na innej czesz na sucho, nigdy na mokro, nie susz, susz.
Nie czesz sie #!$%@?... w ogóle i hoduj kołtun jak na polaka przystało :-P

I weź tak na chłodno pomysl, jesli cos Ci pomaga, możesz to
@plusy_ujemne to tanie jest, nawet da sie zakonserwowac ale ale zeby nie było łatwo od razu życzę powodzenia z aplikacją bo ucieka to gówno strasznie, jak białko jajka jest. Weź to nabierz na rękę... a idź w cholere. Po kilku miesiacach batalii o włosy zgodne z danymi metodami powiedziałam #!$%@?, koniec, zdam sie na siebie i powoli mi się udaje.
Powodzenia Mirabelko i trzymam kciuki.
Miałem te same problemy co Ty, przez garniery i H&S miałem tragedię na głowie. Potem używałem baby johnson i było lepiej, choć nie idealnie. Teraz używam mydła cedrowego do włosów "Bania Agafii" i jest zdecydowana poprawa. Kosztuje jakieś 20zł, ale starcza na bardzo długo, polecam.
@plusy_ujemne: No i tak to właśnie jest z tymi naszymi głowami - i z wewnątrz (hehe) i z zewnątrz, same problemy. Z łupieżem to już w ogóle ciężka sprawa, no bo widzisz, że śnieg się sypie, podejrzewasz od czego - ale co dalej, kto wie. I w ogóle ciężko ten "śnieg" nazwać łupieżem, bo to może być przesuszona skóra głowy, która swędzi i się sypie albo podrażniona skóra głowy, która uwaga
@plusy_ujemne: Podejrzewam, że szampon rozdrażnił twoją skórę głowy albo uczulił Cię któryś ze składników, po jakimś czasie delikatnej, nawlizającej pielegnacji powinno minąć :D Mi jeszcze pomaga płukanka z octu jabłkowego, ale śmierdzi okropnie. No a tak to:
1. Zmiana szamponu na delikatny np. Petal Fresh, Organic Shop, Yves Rocher i masa innych (z aptecznej półki, trochę droższy i mocniejszy, ale typowo przeciwlupiezowy polecam Pharmaceris)
2. Żel lniany/aloesowy - na ten pierwszy
@Truski: W sumie nigdy nie rozwadnialam, wiec chyba czas bedzie najwyzszy zaczac. :D A co do tych plynow do higieny intymnej, mam to samo-gunwo pomoglo xD Ale chociaz rece sobie wymyje nim xD @wyczesany_orzeszek: Kurna, tera mam tyle propozycji ze juz nie wiem co robic. Moze siegne jednak po ten Cerkogel na sam poczatek, zobacze czy pomoze, a jak tak to wracam do szamponu dziececego i w razie kolejnych pomyslow
@plusy_ujemne: U mnie H&S przeważnie na początku pomagał, ale po tygodniu-dwóch znowu robił mi się łupież. To mydło nie wysusza skóry, w ogóle włosy są całkiem fajne w dotyku po umyciu ;d
Poczytaj o sls w szamponach - środek, który bardzo często uczula skórę, i jest praktycznie w każdym szamponie w zwykłych sklepach (czyli fructisy, garniery, timotei itd.) Możliwe, że masz na to uczulenie.
@dlaczego_nieja: Wiem juz o SLS, wlasnie czesto patrze na sklady w tych szamponach dlatego #!$%@? dostalam jak mama wziela Garniera w ktorym SLS mial drugie miejsce w skladzie zaraz po wodzie. A specjalnie znalazlam dzieciecy ktory duzo mial nawilzajacych, delikatnych skladnikow „cocoa-...” a zero SLS
@plusy_ujemne: idź do dermatologa po profesjonalny produkt który Ci pomoże się na zawsze pozbyć tego łupieżu tlustego, bo tutaj te szampony wstawiane czy oleje to wszystko spoko, ale jak już wyleczysz pierwotna dolegliwość od której masz resztę. Nie chce Cię straszyć, ale możesz nawet wylysiec od łupieżu tlustego
@plusy_ujemne jeśli chcesz wzmocnić włosy to polecam picie MSM i witC, która zwiększa jej wchłanianie. MSM to siarka organiczna, doskonale wpływa na kondycję włosów, paznokci, ma duże znaczenie przy wytwarzaniu kolagenu i chrząstki,wiec pomaga również na problemy ze stawami. To tak w dużym skrócie. Poczytaj w necie o MSM :-)