Wpis z mikrobloga

@_komentator_: produkty Adobe można bez problemu odsprzedać, ale z tego co pamiętam to w licencji jest ze nie można ich wypożyczać/wynajmować(to mogło się zmienić) link.
Produkty Microsoftu też można odprzedawać.
Ogólnie w licencjach jest to dość dobrze opisane, wystarczy poczytać "paręset" stron i będziesz wiedział co możesz robić z każdym oprogramowaniem.
@Abrekam: wiem co jest w licencjach, ale licencje mają też to, czego mieć w sobie nie mogą. Widziałem kilka artykułów w internetach, gdzie pisali, że licencjodawca nie bardzo może taką możliwość blokować, chociaż próbuje. Stąd moje pytanie, bo jak wiadomo na wykopie eksperci od wszystkiego są, więc może ktoś obcykany wie i potrafi powiedzieć "tak możesz, sprzedać/kupić i nikt tego zabraniać nie może, bo (i tu poda jakiś akt czy coś,
@_komentator_: wg prawa w Europie możesz odsprzedać każde oprogramowanie, ale jak licencjodawca zablokuje oprogramowanie za "nadużycia" to nic nie będziesz mógł zrobić aby takie oprogramowanie odzyskać(możesz iść do sądu ale to jest raczej nieopłacalne).
Czyli wracamy do punktu wyjścia i licencji.