Wpis z mikrobloga

z doświadczenia wiem, że mieszańce są często zdrowsze i mają mniej problemów zdrowotnych niż rasowce.


@Kusar: dowód anegdotyczny tak bardzo prawdziwy. Chyba, że jesteś weterynarzem kilkudziesięcioletnim stażem i prowadzisz statystyki. No i są "rasowce" i rasowce. Są też rasy, które niestety są zdegenerowane i żyją bardzo krótko i według wielu nie powinno ich się rozmnażać.
  • Odpowiedz
@dyslexia: Propsuję :) Jeśli piesek nawet na początku się boi, ale poczuje po czasie że jesteś jego przyjacielem, to pokocha Cię bezwarunkowo i do końca życia będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Dobry z Ciebie człowiek, winszuję.
  • Odpowiedz
Ale głupoty opowiadasz. Psy ze schroniska to najbardziej kochające pieski na świecie. Właśnie wręcz przeciwnie - bierzcie ze schroniska, bo taki pies będzie wierny do końca życia. Wiem co mówię :)


@majkkali: Nie #!$%@? głupot, bo znajoma sprowadziła trójkę psów z Rumunii do UK i dom przypomina momentami zwierzyniec i dziki zachód. Jak ktoś przechodzi drogą to doskakują do okien i drzwi drapiąc i szczekając przez 5 minut. Prawdziwa zabawa i
  • Odpowiedz
@dyslexia: piękna. Skąd adoptowałeś? Schronisko czy jakaś fundacja? Też mam zamiar z dziewczyną przymierzamy się aby jakiegoś kundelka, nie koniecznie szczeniaka brać bo żal pupę ściska jak się je widzi w tym zamknięciu :(
  • Odpowiedz
  • 1
@Epic00: planowaliśmy od dłuższego czasu jakiegoś psiaka i za drugim razem jak byliśmy sie rozglądać od razu wpadła nam w oko, była łagodnie usposobiona jednocześnie będąc mega przerażoną. I tak do końca jej kwarantanny ją odwiedzaliśmy. Ja szczeniaka nie chciałem, nie miałbym aż tyle czasu zeby poświecić na wychowanie go
  • Odpowiedz
@GhostxT: Nie, to ty pierdzielisz głupoty. Miałem w życiu psy wyłącznie ze schroniska i to były najbardziej lojalne i kochane psiaki ever. Wszystko zależy od tego jakie kto ma podejście do psa i jak go wychowuje. Jak ma w dupie to nie dziw się, że potem pies jest szalony/dziwny.
  • Odpowiedz
@majkkali Żyj dalej w mydlanej bańce. Któregoś dnia z hukiem zaryjesz o Ziemię to uświadomisz sobie, że nie zawsze jest tak kolorowo, że aż motylki srają gradientem w palecie RGB
  • Odpowiedz
Nie ulegajcie modzie i nie kupujcie psów rasowych po 3-5k bo uwierzcie że dużo jest młodych piesków w schroniskach które warte są miłości..


@dyslexia: czy rasowe w takim razie zasluguja mniej na milosc i mamy brac w pierwszej kolejnosci kundle zamiast rasowych czy o co Ci chodzi?
  • Odpowiedz
że dużo jest młodych piesków w schroniskach które warte są miłości


@dyslexia:
HA HA... HA... HA...HA...

psy ze schroniska to mem, n miesięcy temu moja rodzina wzięła coś co wygląda podobnie, również próbowano (skutecznie) nam wcisnąć brata, bo "będzie takie biedne i samotne". psy miały wtedy ok 3,5-4 miesięcy, ale to w zupełności wystarczyło żeby miały całkowicie zrytą bańkę, były praktycznie niemożliwe do wychowania jak i też one są koszmarnie "nieufne"
  • Odpowiedz
nie kupujcie psów rasowych po 3-5k bo uwierzcie że dużo jest młodych piesków w schroniskach które warte są miłości...

@dyslexia: Zawsze mnie irytują takie teksty. Bo niby dlaczego psy z hodowli nie są warte miłości. Dlaczego na nią nie zasługują i mają być gorsze? Zawsze mnie ten absurdalny argument rozbraja. Nie wina psa że urodził się w hodowli, a jeśli nikt go nie kupi to wyląduje w schronisku i dopiero wtedy
  • Odpowiedz