Wpis z mikrobloga

Miraski pomuszcie! Chciałbym zaopatrzyć się w jakieś fajne stereo do mieszkania, najlepiej używane bo będzie w rozsądnej cenie.
Zrobiłem już małe szukajo na Allegro i widzę, że sensowny amplituner mogę wyrwać za 300-500zł i mniej więcej tyle samo trzebaby przeznaczyć na głośniki, na przykład coś takiego: taki tam Marantz
I teraz #pytaniedoeksperta jest następujące - na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu? Czego warto szukać a czego się wystrzegać? Lepiej doinwestować amplituner czy głośniki?
Nie potrzebny mi żaden Bluetooth, NFC, klient Spotify i inne tego typu udziwnienia, dlatego myślę o używce (szczerze, to myślę że taka uzywka właśnie może lepiej grać niż jakiś bieda wszystkomający amplituner...). Miałoby to służyć jako audio do codziennego uzytku - muzyka z odtwarzacza cd/dvd, od czasu do czasu film, albo jakas muzyka z YouTube itp. W opcji rozszerzenie zestawu o gramofon.

Budżet na ampli + głośniki to raczej coś w okolicach 1000zl więc siłą rzeczy odpadają wszystkie nowe Denony i Yamahy.


  • 11
@Zatwardzenie: @przemo_pl:

fajne stereo

pioneer vsx-d511 i zestaw kolumn 5.1 marki eltax


Coraz lepsze te rady...

Jakiś stary niegrzebany analogowy wzmacniacz stereo z allegro, ale najlepiej poszukać na forach kogoś kto sprzedaje. Ze starszych konstrukcji standardowo Yamaha, Denon (510, 710), Marantz, NAD i Creek (chociaż tu już więcej kasy będzie do wydania). Z kolumn jeśli to pomieszczenie koło 15 m2 to najlepiej kupić monitory np. Tannoye M2 - stare dobre
@Razis: nie znam się na amplitunerach stereo, za to znam się na amplitunerach 5.1 i w tym temacie się wypowiadam, jeśli:

Miałoby to służyć jako audio do codziennego uzytku - muzyka z odtwarzacza cd/dvd, od czasu do czasu film

To nie widzę problemu, aby mógł słuchać filmów i muzyki w 5.1, a różnica jest niesamowita.
@Razis: @Zatwardzenie: mówię o stereo tylko dlatego, że nie lubię zbędnych kabli i wieszania głośników po ścianach, dla mnie bez sensu a stereo w mieszkaniu 45mkw sprawdzi się na bank. Nie wiem o co spina :-)

Anyway, rady się na pewno przydadzą bo po świętach się za to wezmę na poważnie! Jakby co to będę wolał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przemo_pl jak chcesz to ci mogę pomóc dobrać różne starsze graty ze sobą. Raczej skłaniałbym się ku wzmacniaczowi stereo. 45m kw to bardzo duże pomieszczenie do nagłośnienia. Sam mam trochę kolumn na zbyciu ale nie w tym budżecie.
@Ojezu: całe mieszkanie na 45 mkw ( ͡° ͜ʖ ͡°) salon z kuchnią na myślę ze 25mkw max.
Widzę że mieszkasz w Wawie, możemy się kiedyś ustawić jeśli znasz jakiś sklep/komis w którym mogę takie coś przetestować. Albo jeśli nie chce ci się wychodzić z piwnicy to może chociaż znasz takie miejsce?