Wpis z mikrobloga

Mirki, sprzedałem na allegro jako firma kupującemu 7 jednakowych produktów. Kupujący zwrócił 2. OK, towar przyszedł następnego dnia zrobiłem przelew oraz wystąpiłem o zwrot prowizji do Allegro.

Odmowa, powód kupujący nie potwierdził.
Odwołania nie ma. Odpowiedzieć na maila się nie da.

Napisałem do allegro przez kontakt, wysłałem potwierdzenie przelewu, oraz żądanie aby niezależnie od rozstrzygnięcia ktoś się pod nim podpisał imieniem i nazwiskiem.

Przerabiał ktoś temat? Co robić jak podtrzymają?
Oszustwo nie jest uzależnione od kwoty, ale z drugiej strony #!$%@? mnie, że allegro nalicza sobie srogie prowizje i #!$%@? działa. Zwrot został zgłoszony przez portal, dostała kod zwrotu na paczkę (inpost paczkomaty).

Kręcić aferę bo ktoś mnie oszukał na 5zł prowizji?

#allegro #prawo #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma #oszukujo #prowizjeallegro
  • 8
@Jade: nie ma oszustwa?

Powód odrzucenia wniosku:
Wskazałeś, że transakcja nie doszła do skutku z powodu:
Kupujący zamówił więcej sztuk niż chciał. Chciał kupić x szt. z x szt.
jednak Kupujący xxxx tego nie potwierdził.

Zostałem oszukany i chcą abym zapłacił prowizję od sprzedaży która nie miała miejsca.
@bionesta: A ten kupujący to dlaczego nie potwierdził twojej wersji, #!$%@? jakiś czy co?
A już przy okazji, w biznesie czasami trzeba niestety do biznesu dopłacić, tak to już bywa.
@bionesta: Allegro strasznie leci w kulki ze zwrotami prowizji, przerabiałem temat.
Koleś chciał mi nabić koszty, kupił 20 szt. produktu po czym nie zapłacił, swieze konto - i jeszcze on musi potwierdzic czy zrezygnował z zakupu... no jasne, jak zrobił to po złości to z miłą chęcią zaakceptuje.

Zwykłe praktyki molocha monopolisty.
@dzieju41: jakiś chyba #!$%@?
@Jade: temat nie aktualny

Dzień dobry.

W odpowiedzi na odwołanie od braku rabatu transakcyjnego (zwrotu prowizji) za zakup:

numer oferty: xxx
login Kupującego: xxx

Przyznałam Panu rabat transakcyjny we wskazanej transakcji.

Panie xxx, zgodnie z polityką firmy podpisujemy się tylko z imienia.

Nie mniej jednak ciekawi mnie co by było dalej, gdyby mi nie przyznali.

Gdyby ktoś tu kiedyś trafił:
1. Kupujący odstąpił poprzez allegro.
2.
@dzieju41: @igiproject: teraz allegro #!$%@?ło do pieca, anulowali mi prowizję od całej transakcji. Tak powinno być czy powinni mi anulować tylko od tej kwoty którą zwróciłem kupującemu, a za część która doszła do skutku policzyć normalnie. ja #!$%@?
@bionesta oni liczą na takich, co będą odpuszczać. Ty nie odpuściłeś, to dostałeś. Jednak jest masa sprzedajacych, którzy tylko tupią nóżką, ale już nie dążą tematu.