Wpis z mikrobloga

Słucham właśnie "wokół księżyca" Verne'a - o mamusiu, jakie to jest dobre () Wcześniej czytałam "Tajemniczą Wyspę", jeszcze za małolata, tez fantastyczne przeżycie. Facet wyprzedzał swoje czasy, jestem zakochana.

Poleci ktoś fajne książki #sciencefiction ? Ale takie bardziej science niż fiction, wiadomo ze fantazja fantazją, ale żeby się w miarę zgadzało z obecną wiedzą naukową i nie łamało praw fizyki w jakiś oburzający dla mnie jako laika sposób. Fajnie tez jakby trochę objaśniało jak wszystko działa, no i trochę humoru nie zawadzi. Bardzo podobał mi się Marsjanin, ale już przez Artemis tego samego autora ciężko brnę. Chętnie tez poznam nowe, ciekawe i lekkie popularnonaukowe książki - czytałam ostatnio What If, gotowanie dla geekow i Jak przetrwać wśród czarnych dziur #czytajzwykopem #ksiazki #nauka
  • 20
@rudy2007: chyba to nie dla mnie, nie przepadam za fantastyką, nie bardzo mi się widzą jakieś nowe planety czy dziwne stworzonka ( ͡° ͜ʖ ͡°) podbój kosmosu, może postapokalipsa (ale już mniej bo to ostatnio wyświechtane i łatwo się naciąć na coś niewartego czasu), zwycięstwo umysłu nad przezzkodami i tak dalej, to moje klimaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
podbój kosmosu, może postapokalipsa (ale już mniej bo to ostatnio wyświechtane i łatwo się naciąć na coś niewartego czasu), zwycięstwo umysłu nad przezzkodami i tak dalej


@zaba34: 7EW Neal Stephenson
@Matyson: to ta ksiazka którą polecał Bill Gates? Kurde, po tym jak przeczytałam "Project Rosie" stwierdziłam ze będę ufać jego ocenom, ale za to się jakos nie mogłam zabrać, ale dodaje do listy już ( ͡° ͜ʖ ͡°) Twój głos zadziałał na mnie lepiej niż opinia Billa Gatesa xD
@zaba34: w Ślepowidzeniu są stworki ale autor mocno się stara żeby wszystko współgrało z nauką, sam jest naukowcem a książka ma bardzo bogatą bibliografię. Spotkanie z Ramą to już nie stworki. Co do opowiadań to zależy które.
@zaba34: Jakbys chciala sie dowiedziec troszke o fizyce, to bardzo Ci polecam "zajmująca fizyka" Perelmana
Bardzo stara ksiazka, ale opisana w taki sposob, ze nawet tzw. humanisci przeczytaja z zaciekawieniem :)
Po anielsku physics for entertainment