Wpis z mikrobloga

Poszukiwana gra, nie komputerowa - planszówka/karcianka/układanka. Nie znam się zupełnie (układanki tylko mam opanowane, ale coś angażującego większą ilość osób już nie bardzo), a chcę podarować w prezenecie, więc pytam. Na pewno osoba, dla której to ma być, lubi Monopoly (Eurobiznes), Scrabble, Kolejkę i Pan tu nie stał, układanki typu Connect 4, układanki logiczne. Mam wrażenie, że coś z jakąś fabułą w tle, chętnie abstrakcyjną, też by podeszło. Na pewno powinno to być coś, w co można grać zarówno w 2 osoby, jak i w 4.
W miarę możliwości niekosztujące 200 zł, bo to jeden z kilku elementów prezentu.

Ktoś coś?

#planszowki #gry #karcianki #ukladanki #kiciochpyta #prezent i #niebieskiepaski bo dla brata
  • 5
@kasiknocheinmal: Z gier, które grałem to polecam się zainteresować: Takenoko, Carcassonne (może być Big Box, będzie wtedy z dodatkami), Blokus, Zamki Burgundii, Królestwo w Budowie, Splendor, Wsiąść do Pociągu: Europa, Qwirkle, Kingdomino, Kakao, Terraformacja Marsa, Cywilizacja: Poprzez Wieki, La Granja.
Gdybym miał coś konkretniejszego dodawać, to taką podstawą dla kogoś, kto zaczyna z planszówkami wydaje się być Carcassonne, Kingdomino, Wsiąść do Pociągu, Splendor, Qwirkle i Kingdomino. Królestwo w Budowie (choć też