Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chce założyc jednoosobową firme, ale mam komornika na 50 tys. Na paczatek firma bedzie generowała dochody małe od 3-5 tys na miesiac? Czy to oznacza że z konta firmowego moze mi wziac wszystko tym samym pozbawiając mnie płynnosci finansowej i de facto bankructwo? Obecnie pracuje i mi zostawia ustawowo 1500 zł na zycie. Jak jest to w przypadku prowadzenia firmy? Dodam ze mam 3 komorników, ale jest zbieg egzekucji i dwóch czeka w kolejce wiec trudno sie dogadac o raty - kazdy chce max ile moze odrazu zabrać. Firma nie bedzie posiadała żadnych dóbr materialnych, aby mogli cos mi w ten sposób zlicytować - praca umysłowa.

#firma #biznes tez troche #januszebiznesu #komornik #bank #banki #finanse #dlugi #windykacja #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 36
@wojtas2409: Przy trzech komornikach na głowie praca mija się z celem xD Spółka wydaje się spoko, bo wszystko będzie własnością spółki i żaden komorny nie położy łapy na zarobku, jednocześnie on jako prokurent będzie uprawniony do dysponowania majątkiem firmy. Co by nie było, nasz anonimowy przedsiębiorca potrzebuje dobrego księgowego.

Nie żebym kogoś reklamował, ale ostatnio miałem okazję współpracować z podobnym przypadkiem, osoba miała mały zakład usługowy i była prokurentem w spółce